Rita GRINIENĖ

Pakvietė Nemuno delta

Paprastasis griciukas

Pasak gamtininkų, paukščių rojumi vadinamoje Nemuno deltoje baigiasi potvynio-migracijos sezonas ir prasideda paukščių perėjimo laikotarpis. Sugrįžusių ir savo namuose įsikūrusių sparnuočių stebėti ir taip turizmo sezono pradžią pažymėti kvietė Šilutės turizmo informacijos centras.

„Vieną nuostabų sezoną, maino kitas. Tūkstantinius praskrendančių žąsų ir ančių pulkus keičia didžiulė vietinių giesmininkų įvairovė. Dabar – puikus metas gėrėtis plunksnuotais Nemuno deltos gyventojais, nes šiuo metu grįžta visi migruojantys paukščiai, įskaitant ir labai retus naktinius giesmininkus, tokius kaip meldinės nendrinukės, margieji žiogeliai, griežlės, stulgiai, mėlyngurklės ir visi kiti. Jie ieško sau poros, šoka tuoktuvių šokius, aršiai vaiko savo konkurentus, tad vyksta pakankamai garsūs teatrališki koncertai“, – į  pamario regioną atvykti kvietė ornitologas, Šilutės turizmo informacijos centro specialistas Borisas Belčevas.

Tad gegužės 6 d. visi norintieji buvo kviečiami atvykti į vakarinį paukščių choro koncertą Rupkalvių ir Šyšos kaimo pievose. Buvo keliaujama žiediniu 7 km ilgio maršrutu.

 

Paukščiams stebėti įrengtas naujas bokštelis

 

Paukščių turas prasidėjo nuo vienos geriausių stebėjimo vietų – Šyšos botaniniame-zoologiniame draustinyje šiemet įrengto naujo apžvalgos bokštelio. Simboliškai jis pavadintas meldinių nendrinukių vardu.

„Nors meldinė nendrinukė – viso pamario krašto ar net – visos Lietuvos – įžymybė, Šyšos polderis yra labai reikšminga vieta šiai rūšiai. Ji atspindi rečiausio Europos giesmininko apsaugos esmę – tam, kad ši rūšis išliktų, jai reikalinga žmogaus, o tiksliau – ūkininko – pagalba. Šyšos polderyje palyginti nedidelius plotus valdo daug skirtingų ūkininkų. Didelė jų dalis dėjo ir vis dar deda ne mažai pastangų, kad pavyktų suderinti gamtosaugos ir ūkininkavimo interesus. Be to, kažkada šioje vietoje glaudėsi reikšminga meldinių nendrinukių populiacijos dalis. Tikimės, kad sąlygos retiesiems sparnuočiams čia tik gerės“, – apie bokštelio vardo kilmę pasakoja bokštelį įrengusio Baltijos aplinkos forumo vadovas, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.

Svarbu paminėti ir tai, kad Meldinių nendrinukių bokštelis įrengtas vietos ūkininkų, kurie nuolat ieško geriausių sugyvenimo su gamta būdų, valdose. Paukščių apsuptyje žolę palengva rupšnoja karvės.

Nemuno deltoje kviečia apsistoti ilgiau

 

Nors renginys buvo planuojamas šeštadienį vakare, tačiau organizatoriai kvietė į Nemuno deltą atvykti anksčiau ir praturtinti savo viešnagę išbandant kitus regiono turtus – pasivaikščioti pažintiniais takais, paragaujant regioną garsinančios žuvies patiekalų, išbandant arbatos edukacijas ir apsistojant autentiškose pamario krašto sodybose.

„Savaitgalį galite suskurti unikalią patirtį, tačiau jei nespėjote, regiono gamtos turtai niekur neprapuls. Pas mus visada rasite gausybę paukščių, nuostabių užliejamų pievų ir pelkių, daugybę vandens turizmo paslaugų, puikiausių nakvynės vietų ir skanios žuvies. Atvykite į mūsų kraštą atostogoms“, – į Nemuno deltą kviečia B. Belčevas.

Mariaus ČEPULIO nuotrauka