Rita STULPINIENĖ
ir kiti tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ organizatoriai

„Oranžinė šypsenos diena“

Renginys vyks 2017 metų spalio 6 dieną (Tarptautinės šypsenos dienos išvakarėse ) Vilniaus miesto Vingio parke.

Tas viliojantis moliūgas...

… Saulėtas oranžinis traukinys vėl rieda per visą Lietuvą ir už jos ribų, keliaudamas kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas.

Renginio „Oranžinė šypsenos diena“ metu iš vasarą užaugintų moliūgų bus sudėta saulėta oranžinė moliūgų šypsena, kuri skleidžia žinią, jog Gerumas valdo pasaulį. Kurdami saulėtą oranžinę šypseną mes skelbiame: „Švari ir sveika aplinka – sveikas ir laimingas žmogus!“. Kviečiame projekto dalyvius ir visus Lietuvos žmones aktyviai dalyvauti – atsivežti kuo daugiau moliūgų ir kartu kurti saulėtą oranžinę nuotaiką. Šventės pagrindinis akcentas – gerumas širdyje, šypsena veide ir oranžinės spalvos elementas aprangoje.

Renginį ves ir skleis gerą nuotaiką režisierius, žurnalistas, renginių vedėjas Juozas Liesis. Renginio metu ne tik kūrsime saulėtą oranžinę moliūgų šypseną, o ir eisime kartu su policijos bičiuliu Amsiumi „Draugystės ratą“, dainuosime kartu su Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai“ Žirmūnų skyriaus kolektyvu.

O Vilniaus l/d ,,Rūta“ ugdytiniai sušoks „Virėjų maršą“, parodys meninę kompoziciją „Gerumo žiedas“. Vilniaus sveikatingumo klubo Impuls treneriai praves „Sveikuolių mankštą“, o Kangoo Jumps fitnes šokliukai „skraidins“ į saulėtą Australiją. Kartu su asmenybės ugdymo centro „Motus“ komanda šoksime gatvės šokius, o eko dirbtuvėlėse „Kita forma“ kiekvienas galės pasigaminti atminimo dovanėlę – vėjo malūnėlį.

Žirmūnų bendruomenės nariai, kartu su mažaisiais ugdytiniais, spalvų parašiutais leis oranžinius balionus (sveikatos palinkėjimus) į dangų.

„Oranžinėje tyrimų laboratorijoje“ bus galimybė patikrinti nitritų ir nitratų kiekį vaisiuose ir daržovėse. Vaišinsimės moliūgų sveikuoliška sriuba. Susirinksime kartu ir parodysime mažos moliūgo sėklytės galingą jėgą, suburiančią visą Lietuvą ir lietuvius gyvenančius svetur, bendrai veiklai. Dalinsimės savo darbo vaisiais, sušildysime savo šypsenomis tuos, kuriems labiau to reikia. Juk šypsenos nieko nekainuoja!

Būkime nuoširdūs, išmokime stebinti ir stebėtis, džiaukimės kitų sėkme, auginkime savyje pasitikėjimą, rodykime gražų pavyzdį vaikams ir ugdykime gerumo, pakantumo, meilės jausmą.

Visos, švietimo įstaigų bendruomenės, dalyvavusios „Oranžinė šypsenos diena“ renginyje ir prisidėjusios prie saulėtos oranžinės šypsenos kūrimo, pelnys padėkas.

Renginyje bus daug smagių akimirkų. Vienas iš sambūrio siekių – skatinti žmones būti draugiškais aplinkai. Todėl visiems dalyviams priminame: rodykime gerą pavyzdį vieni kitiems, nešiukšlinkime Vingio parko žaliosiose zonose, rūšiuokime į tam skirtus rūšiavimo konteinerius, palikime švarią, saugią aplinką, kuri daro didžiulę įtaką žmonių sveikatai.

Po šventės savo moliūgus bus galima ir pasiimti. Norintys galės prisijungti prie Vilniaus l/d ,,Rūta“ labdaringos veiklos ir padovanoti keletą moliūgų Vilniaus m. krizių centrams bei Maltos ordino pagalbos tarnybai.

Tokia veikla vykdoma įgyvendinant Savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo programos  (Vilniaus mieste) projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Projektą įgyvendina Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“. Iniciatorė ir vadovė – Rita Stulpinienė.

„Žaliojo pasaulio“ redakcijos archyvo nuotrauka