Naujasis aplinkos ministras Kęstutis Navickas – tikrasis aplinkosaugininkas

2016 12 14 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Aplinkos ministerijos kolektyvui pristatė naująjį ministrą Kęstutį Navicką

2016-12-14 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Aplinkos ministerijos kolektyvui pristatydamas naująjį ministrą Kęstutį Navicką, sakė, kad ministro laukia didžiuliai iššūkiai. Tačiau Premjeras neabejoja, kad tie iššūkiai Kęstučiui Navickui yra įveikiami. „Ministre, kolektyvas yra Jūsų didžiausias turtas, tad branginkite jį“, – palinkėjo Vyriausybės vadovas.

Už bendrą darbą kolektyvui padėkojęs buvęs ministras Kęstutis Trečiokas naująjį ministrą pavadino grynakrauju aplinkosaugininku ir pasidžiaugė, kad ministeriją perleidžia į geras rankas.

46 metų Kęstutis Navickas turi didelės aplinkosauginės veiklos patirties. Ne veltui jį į ministrus pasiūlė pati aplinkosaugininkų ir žaliųjų bendruomenė. Naujasis ministerijos vadovas visą laiką dirbo nevyriausybiniame aplinkos sektoriuje, išskyrus kelias trumpas pertraukas, susijusias su kultūros paveldu ir socialine veikla.

Kęstučio Navicko vertybes suformavo Atgimimo laikų ekologinis sąjūdis, kuriame jis itin aktyviai dalyvavo. Šios vertybės jam yra svarbiausios jau nuo 1988 m., kai tapo žaliojo naujos Lietuvos šauklio –„Atgajos“ bendrijos – ištikimu bendraminčiu ir bendražygiu.

Nuo 1998-ųjų jis aštuonerius metus yra dirbęs tarptautinės organizacijos – Regioninio aplinkos centro Vidurio ir Rytų Europai – Lietuvos padalinio direktoriumi, vėliau – tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Baltijos aplinkos forumas“ darnaus vystymosi ekspertu ir direktoriaus pavaduotoju. Pastaruosius šešerius metus vadovavo Lietuvos aplinkosaugos organizacijų koalicijai.

Gimtajame Kaune baigęs vidurinę ir profesinės technikos mokyklas, Kęstutis Navickas įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti istorijos. Čia bakalauro studijas baigė 1999 m., o dar po dešimtmečio – Darnaus vystymosi valdymo ir administravimo magistro studijų programą Mykolo Romerio universitete.

Kęstutis Navickas gilinosi į klimato kaitos, agrarinės aplinkosaugos, kaimo plėtros problemas ir apie jas yra parengęs straipsnių. Nuo 2014 m. jis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos agrarinės aplinkosaugos priemonių įgyvendinimo koordinavimo darbo grupės veikloje.

Vadovaudamas Aplinkos ministerijai, Kęstutis Navickas numato daugiausia dėmesio skirti atliekų tvarkymo ir statybų sektorių problemoms, yra pasiryžęs mažinti biurokratiją ir didinti skaidrumą.

„Žaliojo pasaulio“ inf.