Parengė Ramunė TOLVAIŠYTĖ

Moliūginis medus: unikalus „balzamo kepenims“ receptas

Ekologinės mugės puošmena - medus...

Kaip visi žinome, moliūgas yra vienas iš pačių stipriausių imunitetą stimuliuojančių ir su įvairių rūšių uždegimais, bakterijomis ir virusais kovojančių maisto produktų. Medikai jį taip pat rekomenduoja vartoti sergant skrandžio bei žarnyno trakto ir kitomis ligomis. O suderinus visas naudingąsias moliūgo savybes su kito produkto – medaus – savybėmis, organizmas būtų labai dėkingas, nes toks mišinys pasižymi daugeliu gydomųjų savybių.

Kovoja prieš akmenų susidarymą inkstuose ir tulžies pūslėje

 

Paimkime didelį moliūgą (apie 9 kg), nulupkime žievelę ir sumalkime mėsmale kartu su šerdele ir sėklomis. Pridėkime į susidariusią košelę 5 kg medaus ir išmaišykime. Palikime dešimt dienų prisitraukti, reguliariai pamaišydami. Vienuoliktą dieną per marlę išspaudžiame sultis iš šios masės. Geriame jas po 50 g tris kartus per dieną likus pusvalandžiui iki pagrindinio valgymo.

Valo kepenis

 

Norint apvalyti kepenis nuo persirgto hepatito ar nuo gydymosi stipriais vaistais kurso, naudingosios moliūgo su medumi savybės tiks kaip niekada geriau.

Imkime vidutinio dydžio moliūgą, nupjaukime jo viršūnėlę ir išimkime iš jo sėkleles. Vėliau pripilkime moliūgą skysto medaus, lengvai išmaišykime ir uždenkime anksčiau nupjautu „dangteliu“, o hermetizacijai išilgai pjūvio linijos užklijuokime paprasta tešla.

Statome moliūgą prisitraukti į tamsią vietą ir kambario temperatūroje palaikome dešimt dienų. Vienuoliktą dieną pradedame vartoti po vieną valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną likus 30-40 minučių iki pagrindinio valgio. Kursas – dvidešimt dienų.

Šalina šlakus

 

Norint atstatyti žarnyno funkcijas ir pašalinti iš organizmo šlakus, galima pasinaudoti tokiais gana skaniais receptais, kuriuose naudingosios moliūgų su medumi savybės vaidina ne paskutinį vaidmenį.

Imame apie 150 gramų saldžiojo moliūgo. Apvalome jį nuo žievelių ir sėklelių, supjaustome kubeliais ir apkepame keptuvėje su sviestu, kol taps minkštas.

Išdedame ant lėkštės, ant viršaus apipilame medumi ir pabarstome riešutėliais; galima paimti kedro, arachiso ar graikinių riešutų.

Arba esama kito recepto varianto. Mums prireiks moliūgo, morkų, medaus ir grietinės.

Moliūgus sutarkuojame stambia tarka, o morkas – smulkia. Moliūgų sluoksnį pabarstome tarkuotomis morkomis. Atskirai suplakame grietinę su medumi ir apipilame iš viršaus.

Gydo nemigą

 

Moliūgas su medumi gali padėti susidoroti su nemiga ir padidėjusiu protiniu nuovargiu. Tuo tikslu prieš miegą galima išgerti nuoviro iš moliūgo minkštimo su medumi. Šis minkštimas padeda atsipalaiduoti ir nuimti įtampą visai dienai.

Naudingosios moliūgo savybės tokios įvairiapusės, kad jį galima vartoti praktiškai bet kurioje žmogaus sveikatos taisymo srityje. Kartais net sunku įsivaizduoti, kaip naudingas produktas dar gali būti ir skanus. Bet taip yra, o moliūgas – ryškus to pavyzdys.

Varo kirminus

 

Moliūgų sėklos – žinoma priemonė prieš kirminus. Suvalgykite nakčiai šimtą gramų sėklelių su medumi, o ryte – vieną valgomąjį šaukštą ricinos aliejaus. Geresnės priemonės nuo kirminų kol kas nesama. Taip pat moliūgų sėklos rekomenduojamos nėščiosioms, esant toksikozei ir įprastam pykinimui.

Augusto Uktverio nuotrauka