Ema STRIKAITYTĖ
Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla, 7 klasė (konsultavo: geografijos mokytoja Lina Šimkuvienė, lietuvių kalbos mokytoja Brigita Imbrasienė)

Metų vaivorykštė

Konkursui "Gamtos pasaka - 2015"

Mūsų šalyje metų laikai labai skirtingi ir spalvingi. Kiekvienas savaip gražus, žavingas, paslaptingas, kerintis.

Ruduo… Krenta nuo medžių ir čeža po kojomis auksaspalviai lapai, kurie džiugina mūsų akis. Tai tikras gamtos stebuklas! Vėjas išdykauja tarp medžių šakų, o pro sunkius debesis išlindusi saulė maloniai glosto širdį. Džiaugdamiesi rudeniu net nepastebime, kaip mus aplanko šalčio ir ledo karalienė – baltoji žiema. Aš taip laukiu iš dangaus krintančių snaigių, kurios švelniai kutena mano skruostus. Aplink – didelės pusnys, namų stogus puošia sidabriniai varvekliai, langus raižo ledo gėlės. Nuo šalčio braška tvoros. Aplink – taip šviesu ir gražu, jautiesi lyg pasakoje.

Po tokio kerinčio žiemos grožio savo švelnumu ir šiluma mus budina pavasaris. Iš po sustingusios žemės kalasi gležna žolytė, medžiai skleidžia pumpurus, visa gamta tarsi atgyja iš naujo. Už lango vis daugiau žalumos. Rodos, tik pradėjome džiaugtis šiuo atgimimu, ir mus jau pasitinka spalvingoji vasara. Savo mėlynomis bangomis mus vilioja jūra, akį traukia žydinčios margaspalvės gėlės, auksinius spindulius beria saulė. Ji užburia mus savo šiluma. Laukia daugybė nuotykių…

Galiu drąsiai teigti, kad metų laikai spalvingi, kaip vaivorykštė.