Ramunė TOLVAIŠYTĖ

Masažas… daržovėmis, vaisiais ir uogomis

Kaip gydymo metodas masažas buvo naudojamas nuo neatmenamų laikų – Rytuose masažisto profesija buvo žinoma dar nuo III tūkstantmečio prieš mūsų erą. Daugelis masažo technikų liko nepasikeitusios iki šių dienų, tačiau daug jų ir buvo primiršta. Ir, kaip tvirtina specialistai, dėl to reikia tik apgailestauti...

Ekologiškų produktų mugėje...

Šiandien mums siūlomas medicininis masažas, atliekamas paprastose klinikose, atkuriamasis, siūlomas specializuotose medicinos įstaigose, ir tiesiog žmogaus malonumui skirtas masažas, daromas spa salonuose. Esama nemaža savimasažo technikų, siūlomų įvairiose knygose ir vaizdajuostėse.

Masažai paprastai atliekami, naudojant aliejus arba kremus, net nepagalvojant, kad į juos galima įlašinti šviežiai spaustų daržovių, vaisių ar uogų sulčių. Tai leidžia ne tik sustiprinti masažo efektyvumą, bet ir pasiekti neįtikėtino gydomojo efekto.

Masažas su bruknėmis – širdžiai

Bruknės – uogos, pasižyminčiomis savybėmis pristabdyti daugumos grybelinių ligų kilimą, taigi jas itin rekomenduojama naudoti įvairių kūno vietų, pažeistų grybelio, masažui. Turima omenyje ne tik nagų grybelius, bet ir įvairias dedervines. Tiesiog paimkite saujelę šviežių ar atšildytų šaldytų uogų, sutrinkite jas rankomis, o vėliau pamasažuokite pažeistas kūno vietas.

O dar bruknių uogos sugeba tonizuoti širdies raumenį. Jeigu jums kartais padilgčioja širdį, atsirado nemalonių tempimo pojūčių, tiesiog ištepkite dešinę ranką uogomis ir pamasažuokite širdies sritį.

Turint tokią pat savybę, beje, medikai pastebėjo ir paprastas žalias bulves. Jeigu bruknių gauti tarpais nebūna lengva, tai bulvių savo namuose turime kiekvienas. Suskaudo širdį? Paimkite pusę bulvės ir apskritais judesiais pagal laikrodžio rodyklę pamasažuokite širdies sritį.

Jei jums suskaudo pilvą

Pavyzdžiui, ką nors netinkamo suvalgius, jeigu jaučiate, kad žarnynas pilnas dujų, – jums padės paprasčiausias obuolys. Vaisių reikia perpjauti perpus ir, paėmus į kiekvieną ranką po puselę, gerai įtrinkite ja pilvą. Judesiai turi būti masažuojantys, tai yra atliekami su tam tikra jėga, o ne glostantys.

Kankina nemiga?

Paimkite persiką ar abrikosą, perpjaukite perpus, pašalinkite kauliuką, o minkštimą pridėkite prie smilkinių. Iš pradžių tiesiog palaikykite, o vėliau minkštimą sutrinkite į košelę ir įtrinkite ją į smilkinių odą kaip kremą. Specialistai tikina: miegoti užsimanysite jau po penkių minučių – svarbiausia bus suspėti nuplauti košelę, kad neišteptumėte pagalvės!

Pakilo kraujospūdis?

Žaliosios vynuogės ypatingu būdu sugeba sumažinti arterinį kraujospūdį. Masažistai-ezoterikai siūlo šiems tikslams sutrinti keletą uogų ir gerai pamasažuoti šia košele pakaušio sritį, kaktą ir abiejų rankų riešus.

Užklupo diarėja?

Ją gali sustabdyti paprasti baltagūžiai kopūstai. Atsigulkite, ant pilvo padėkite didelį kopūstlapį ir, pridengę jį ranka, pamasažuokite pilvo sritį.

Kojas traukia mėšlungis?

Tiems, kuriuos kankina mėšlungio traukuliai, visada po ranka reikia turėti morkų. Kai tik ištiks eilinis raumenų spazmas, paimkite į rankas šį šakniavaisį ir keletą kartų paridenkite jį per sutrauktą vietą. Skausmas praeis akimirksniu.

O jeigu jums tiesiog suskaudo kojas, nesvarbu, ar dėl to, kad visą dieną praleidote ant kojų, ar dėl to, pernelyg uoliai treniravotės sporto salėje, ar dėl to, kad turite problemų su venomis ar su osteochondroze, – atsikratyti bet kokio apatinių galūnių skausmo padės moliūgo, cukinijos ar patisono minkštimas. Jį reikia sutraiškyti, paversti košele ir ją įtrinti masažuojamas kojas. Paprastai visas skausmas praeina per 10-15 minučių…

Gelia dantį?

Kai kurias šaltiniais remiantis, gali padėti ridikėliai, beje, tiesioginio kontakto su šiomis daržovėmis net neprireiks. Užtenka ridikėlio pusele pamasažuoti skruostą toje pusėje, kurioje suskaudo.

Atsikratome raukšlių per dvi savaites

Jeigu jūs, naudodami klasikinę metodiką, kasdien atliekate veido masažą raukšlėms panaikinti, efektas bus jaučiamas tik po trijų-keturių mėnesių. O jei, masažuodami veidą, įlašinsite į masažo aliejų keletą šviežiai išspaustų greipfruto ar pomidoro sulčių lašų, – raukšlelės išnyks jau po dviejų-trijų savaičių!

Įdomu tai, kad masažas daržovėmis ir vaisiais – ne naujovė, jis buvo populiarus dar prieš daugybę amžių Graikijoje, Indijoje ir Japonijoje. Beje, egzistavo ne tik sulčių spaudimo iš vaisių metodikos, bet ir jų naudojimo masažui būdai: buvo manoma, jog gamtos dovanos atiduoda savo energiją ir tuo pačiu išgydo. Literatūroje sutinkama daugybė užuominų apie tai, kad japonų samurajai, atstatydami jėgas, trindavo savo kūną… paprastomis kriaušėmis.

Deja, laikui bėgant, panašios masažinės praktikos prarado savo populiarumą, ir šiandien slaptomis žiniomis pasižymi tik pavieniai specialistai. Tiesa, kai kurias to laikmečio metodikas pasisavino dabarties magai ir žiniuonys, kai kurios metodikos aprašomos vadovėliuose, todėl galite drąsiai jas išbandyti. Juk šis gydymas praktiškai neturi neigiamų pasekmių.

Gydytojų masažistų nuomone, daržovėse ir vaisiuose pilna daugybė naudingųjų medžiagų, kurios veikia odą, o per jos poras – ir visą organizmą. Jeigu žinotume, kokių savybių savyje slepia kiekvienas vaisius ir kokius organus jis veikia, – galima sau padėti ir be jokių vaistų. Beje, šiuo atveju nesvarbios net masažinės kūno linijos – užtenka tiesiog glostant įtrinti save augalų sultimis ar jų minkštimu…

Šviežiai išspaustos citrusinių vaisių sultys valo odą kur kas geriau už bet kuriuos kosmetinius kremus. Sultimis, užpiltomis ant vatos gniužulėlio, arba paties vaisiaus skiltele galima nuimti nuo veido kosmetikos pėdsakus, pašalinti atmirusias ląsteles ir netgi suminkštinti sugrubusią odą – pavyzdžiui, ant alkūnių…

Augusto Uktverio nuotrauka