Ieva PETRAŠKAITĖ
Lietuvos zoologijos sodas

Magiškas zoologijos sodo sezono atidarymas

 Balandžio 29 d., sekmadienį, nuo 12 valandos Lietuvos zoologijos sodas kviečia į „Begalinės magijos zoologijos sode“ sezono atidarymą. Kodėl begalinės? Nes gyvūnų pažinimo stebuklai zoologijos sode jau tęsiasi 80 metų, o 8 gali magiškai pavirsti į ∞…

O kaip tinkamai pasiruoši keliaujant į magišką gyvūnijos pasaulį? Pirmiausia, reikėtų susirasti stebuklingą kostiumą (fėjos, pirato, zuikučio, vaiduoklio…), jį apsirengti ir atėjus į zoologijos sodo šventę galėsite paskanauti nemokama ledų porcija, kuria vaišins „Zoo kavinė“. Šventės pradžią 12 valandą skelbs renginių vedėjas Ovidijus Lieponis, prie kurio scenoje prisijungs profesionalūs ir ypač linksmi „Teatriuko“ aktoriai. Be scenos zoologijos sodo lankytojų lauks ir kita pramogų kupina erdvė – arkliuko rato skverelis prie beždžionių, kuriame magijos triukus demonstruos iliuzionistas Modestas Petrikas ir pajudėti kvies „Teatriuko“ aktoriai.

Be visų šių pramogų, zoologijos sode visą dieną bus galima dalyvauti įvairiose edukacijose ir žaidimuose, kuriuos parengs Kauno marių regioninio parko direkcijos ir Lietuvos zoologijos sodo edukologai. O „Eko žvakės“ mokys visus kūrybinguosius lankytojus pasigaminti stebuklingus gyvūnėlių magnetukus. Žinoma, renginio metu lauks ir netikėti susitikimai. Vienas iš jų – rašytoja D. Kandrotienė ir jos knygos „Pasaiba ir dingęs liūtas“ personažas išdykėlis Pasaiba. Taip pat vaikščiojant sode tikrai sutiksite magišką erkę, kuri atrodys miela ir draugiška, tačiau tik zoologijos sode! Mat erkių šiltuoju metų sezonu reikia ypač saugotis. Na, o tiems, kurie norės patirti tikrąją gyvūnų magiją, sezono atidarymas – puiki proga. Mat bus galima iš arčiau susipažinti su jūrų kiaulytėmis, jas paglostyti ir pavaišinti pienėmis. O visą dieną zoologijos sode vyks gyvūnų pristatymai, kurių metu jų prižiūrėtojai papasakos apie zoologijos sodo gyventojus ir atsakys į visus klausimus.

Tik tarp gyvūnų galima pajusti tikrą magiją – tiek garsų, įspūdžių, akimirkų! Balandžio 29 d. sekmadienį ateik ir patirk stebuklus kartu atidarydamas vasaros sezoną zoologijos sode!

Pilna renginio programa:

12:00 val. Ovidijus Lieponis ir be galo magiškas renginio vedimas, „Teatriuko“ pasirodymas, Pasaibos ir jos knygos „Pasaiba ir dingęs liūtas“ prisistatymas (scena)

13:00 val. Stebuklingas „Teatriuko“ pasirodymas (arkliuko rate)

13:30 val. „Debesų ganyklos“ knygos „Pasaiba ir dingęs liūtas“ pristatymas kartu su autore D.  Kandrotiene, galimybė susipažinti su Pasaiba ir orientacinės varžybos (prie liūtų)

14:00 val. Iliuzionisto Modesto Petriko pasirodymas (arkliuko rate)

15:00 val. Edukacija „Begalinė gyvūnų magija“ (prie terariumo)

12:00–16:00 val. Pasimatymas su „Debesų ganyklų“ knygos „Pasaiba ir dingęs liūtas“ herojumi Pasaiba ir knygos autore D. Kandrotiene (prie scenos)

12:00–16:00 val. Užburianti Kauno marių regioninio parko direkcijos edukacija ir žaidimai (prie kupranugarių)

12:00–16:00 val. „EKO žvakių“ magiškų magnetukų gamybos dirbtuvėlės (prie kupranugarių)

12:00–16:00 val. Pažintis su plačiųjų jūrų mažosiomis ir mielomis kiaulytėmis (prie kupranugarių)

12:00–16:00 val. Susitikimas su Endemik medicinos klinikos stebuklingąja erke (visame zoologijos sode)

12:00–16:00 val. Galimybė prisidėti prie zoologijos sodo magijos, skiriant 2 % GPM (prie stumbrų)

12:00–16:00 val. Stebuklingos „Tapatu“ tatuiruotės (prie kupranugarių)

12:00–16:00 val. Veidukų paišymas su „Saulės zuikučiu“ (prie kupranugarių)

Ateik persirengęs magišku kostiumu (juk norėtum zoologijos sode vaikščioti kaip fėja, piratas, o gal zuikutis ar pimpačkiukas?) ir Miesto sodas „Zoo kavinėje“ pavaišins tave LEDAIS!

Neįtikėtinai įdomūs gyvūnų pristatymai:

11:30 val. Pelikanai

12:30 val. Liūtai

13:30 val. Tropiniai paukščiai

14:00–15:00 val. Ropliai

14:00 val. Anubiai

14:30 val. Antilopės Gnu

15:00 val. Ožiukų kiemelis

15:30 val. Tigrai