Lina ANDRIUŠKAITĖ
Lietuvos zoologijos sodas

Liūtas kviečia…

Atidiems – Lietuvos zoologijos sodo dovana

Liūtas kviečia

Žirafa, stumbras, liūtas, juodasis gandras ar tamarinas – daugiau negu 20 retų ir nykstančių Lietuvos bei pasaulio gyvūnų „pasislėpė“ įvairiose Kauno miesto vietose. Lietuvos zoologijos sodas, laukdamas didžiulės 80-ojo jubiliejaus šventės, kuri vyks liepos 1 d. pačiame zoologijos sode, kviečia Kauno miesto gyventojus bei svečius dalyvauti akcijoje „Surask pasislėpusius gyvūnus mieste“.

Tam tikrose vietose, susijusiose su garsiu gamtininku, profesoriumi ir Lietuvos zoologijos sodo įkūrėju Tadu Ivanausku, žmonės gali rasti specialias akcijos „Surask pasislėpusius gyvūnus mieste“ korteles. Akcijos kortelės papuoštos itin retais ir sparčiai nykstančiais Lietuvos bei pasaulio gyvūnais, kuriuos neretai žmonės turi galimybę pamatyti tik zoologijos soduose. Vienoje iš akcijos kortelių vaizduojamas amūrinis tigras, didžiausias ir stipriausias katinų šeimos plėšrūnas, įrašytas į Tarptautinę raudonąją knygą siekiant sustabdyti jų nykimą. Tigrai medžiojami dėl plataus jų organų panaudojimo Rytų netradicinėje medicinoje bei gyvūno kailio.

Akcijos kortelėse rasite ne tik informaciją apie nykstančius gyvūnus, bet čia slypi ir dovana, kortelę radusiam asmeniui. Gyvūnai, „pasislėpę“ įvairiose Kauno miesto vietose, kviečia švęsti Lietuvos zoologijos sodo 80-ąjį jubiliejų ir akcijos kortelę radusiam žmogui dovanoja dovanų kuponą – 2 mėnesius galiojantį bilietą, su kuriuo galima lankytis zoologijos sode nemokamai. Rastą kortelę reikia pateikti Lietuvos zoologijos sodo bilietų kasose (Radvilėnų pl. 21, Kaunas ) ir atsiimti dovanų kuponą – galimybę lankytis zoologijos sode 2 mėnesius nemokamai. Dovanų kuponas galioja 2 asmenims.

Ši akcija yra vienas iš jubiliejinių Lietuvos zoologijos sodo renginių Kauno miesto gyventojams. Nemuno saloje nuo gegužės pabaigos veikia istorinių nuotraukų paroda po atviru dangumi, o birželio 27 d. yra numatyta nemokama edukacija šalia Kauno rotušės. Pagrindiniame 80-ojo jubiliejaus renginyje, kuris vyks liepos 1 d. zoologijos sode, lauks „X Faktoriaus“ nugalėtojos Iglės pasirodymas, įdomios edukacijos apie egzotinius gyvūnus, augalus ir gamtą, nemokamas gimtadienio tortas ir daugybė kitų smagių pramogų. Pilną renginio programą galima rasti www.zoosodas.lt arba Facebook puslapyje. O tam, kad nereikėtų laukti eilėje, bilietą galite nusipirkti internetu.

Autorės archyvo nuotrauka