Viktorija ČELKYTĖ
Jurbarko r. Raudonės pagrindinės mokyklos JMB būrelio narė

Klimatologija: tai įdomu!

Jaunųjų miško bičiulių susitikimas su dr. Audrone Galvonaite

Raudonės pagrindinės mokyklos jauniesiems miško bičiuliams (JMB) įdomu viskas, ypač kas susiję su gamta. Todėl kiek galime stengiamės pamatyti, susitikti, pabendrauti su kuo daugiau įdomių, žinomų žmonių.

Praeitais mokslo metais susitikome su afrikanistu, poliglotu, keliautoju Gediminu Degėsiu, taip pat mus aplankė gamtininkas, rašytojas, fotografas, aplinkosaugininkas Selemonas Paltanavičius. Šiais mokslo metais Raudonės pilyje apsilankė tikriausiai visiems puikiai girdėta ir matyta televizijoje Lietuvos geografė, mokslų daktarė, meteorologė, klimatologė Audronė Galvonaitė.

Šiuos susitikimus organizuoja mūsų būrelio vadovė mokytoja Loreta Pocienė, daug prisideda Jurbarko miškų urėdijos JMB būrelių koordinatorė Dalia Mačiežienė.

Klimatologės pasiklausyti atvyko ir Jurbarko miškų urėdijos urėdas Faustas Bakys, Panemunės regioninio parko direktorius Viktoras Ganusauskas su darbuotojais, taip pat mūsų draugai, jaunieji miško bičiuliai iš Gausantiškių ir Viešvilės mokyklų.

Po mokyklos direktoriaus Vytauto Stapono sveikinimo žodžių, klimatologė pradėjo paskaitą. Jos metu susipažinome su įvairiomis klimatinėmis gamtos stichijomis, jų priežastimis. A. Galvonaitė papasakojo kas yra klimatas, kodėl jis keičiasi, kaip prie to prisidedame mes, kaip elgtis artėjant vienokiam ar kitokiam meteorologiniam reiškiniui, kaip apsaugoti save ir aplinkui esančius nuo nelaimės.

Nors klimatologė papasakojo išties daug, tačiau mes vis tiek turėjome klausimų. Audronei Galvonaitei atsakius į visus klausimus, visi kartu nusifotografavome, pasišnekučiavome, dar truputį pasibuvome ir, žinoma, atsisveikinome.

Lauksime kitų panašių susitikimų!..

Loretos Pocienės nuotrauka