Ramunė TOLVAIŠYTĖ

Kaip apvalyti inkstus…

Toksinai... ir natūralios liaudiškos priemonės

Konkursui "Gamtos fotografija - 2016" GAMTOS CIKLAI... Vytauto ŽEMAIČIO (Senieji Trakai) nuotrauka

Pagrindinė inkstų funkcija – per šlapimą išvesti kenksmingas ir nereikalingas medžiagas iš kraujo. Įsivaizduokite, kad inkstai – tai filtras, kurį kartkartėmis reikia išvalyti, kad jis galėtų normaliai funkcionuoti.

Sveika mityba inkstams apvalyti

 

Visiškai nebūtina šiuo tikslu pirkti brangiai kainuojančių medikamentų. Tiesiog privalu pradėti geriau maitintis, kad inkstai apsivalytų ir taptų sveiki. Subalansuota mityba apskritai labai svarbi organizmui, ypač inkstų funkcionavimui, kadangi ji leidžia išvesti iš kūno toksinus, susikaupiančius vidaus organuose.

Sumažinkite rafinuoto cukraus, riebalų ir baltųjų miltų vartojimą, ypač jei jūsų cukraus ar cholesterolio kiekis organizme padidėjęs. Augaliniai aliejai, ypač alyvų aliejus, – puikus naudingųjų riebalų šaltinis. Vietoj baltųjų miltų vartokite rupaus malimo, vietoj baltojo cukraus – rudąjį ar medų.

Neigiamai veikia inkstus gausus alkoholio, gaivinamųjų gėrimų, kavos ir pirktinių sulčių vartojimas. Pasistenkite nevartoti maistui produktų, turinčių daug natrio (konservų, pusfabrikačių, greitojo maisto), nepersivalgykite. Nestatykite ant stalo druskinės, kad nepasiduotumėte pagundai.

Vaistiniai augalai inkstams apvalyti

 

Kaip ir norint suliesėti, vien taisyklingos mitybos nepakanka. Inkstams valyti reikia naudoti augalus, leidžiančius pašalinti toksinus iš organizmo.

Kiekvieną dieną būtinai gerkite žolelių nuovirų, pasižyminčių priešuždegiminėmis savybėmis, šlapimą varančiu ir teršalus iš kūno išvedančiu poveikiu. Jeigu kenčiate nuo sunkių ar chroniškų inkstų ligų, nevartokite žolelių nuovirų, nepasitarę su gydytoju nefrologu.

Štai keletas augalų, kurie padeda apvalyti inkstus:

Filantusas (Phyllanthus niruri). Šis augalas kilęs iš Peru. Inkai jį naudodavo inkstų ir šlapimo pūslės ligoms gydyti. Tai šlapimą varantis augalas, kontroliuojantis kraujospūdį, mažinantis gliukozės kiekį kraujyje ir skaidantis akmenukus inkstuose. Jis naudingas ir kepenims.

Petražolės. Šis populiarus prieskoninis augalas taip pat pasižymi naudingomis medicininėmis savybėmis – pavyzdžiui, valo inkstus. Petražolės trukdo toksinams kauptis organizme ir stiprina inkstus bei šlapimo pūslę. Vartokite maistui petražoles žalias arba pasigaminkite jų lapelių trauktines.

Salierai. Ne vien pats augalas, bet ir jo sėklos labai praverčia inkstams gydyti. Salierai veikia kaip šlapimą varanti priemonė ir gerina inkstų veiklą.

Paprastoji rykštenė. Šis augalas kilęs iš Amerikos, buvo indėnų naudojamas šlapimo srities ligoms gydyti, inkstams ir šlapimo pūslei valyti. Pasižymi priešuždegiminiu ir šlapimą varančiu poveikiu, apvalo inkstus ir apskritai visą organizmą.

Hortenzija. Šios augalo šaknys natūraliai valo inkstus ir šlapimtakius. Hortenzijos šaknų arbata geriama, norint išsivaduoti nuo inkstuose esančių akmenų, nes ji palaipsniui juos ardo ir šalina iš organizmo kartu su šlapimu. Be to, šio augalo šaknys gerina kalcio įsisavinimą ir sumažina tikimybę akmenims inkstuose susiformuoti.

Dirvinis asiūklis. Šį augalą fermeriai ir sodininkai laiko žalingu, bet jis turi daug naudingųjų savybių. Asiūklis – puiki šlapimą varanti priemonė, efektyvi prieš skysčių kaupimąsi organizme. Jis turi daug antioksidantų, apsaugančių sveikus inkstus. Geriau jį vartoti trauktinės pavidalu.

Kiaulpienė. Gražūs geltonai oranžiniai žiedeliai, kuriuos mes laikome piktžolėmis, iš tiesų labai naudingi. Kiaulpienės pasižymi šlapimą varančiu poveikiu ir leidžia pašalinti iš jo nereikalingus skysčius ir toksinus, taip pat apskritai saugo kepenis ir inkstus.

Vaistinė svilarožė. Šios augalo šaknys labai naudingos šlapimo pūslei. Tai šlapimą varantis augalas, leidžiantis išvesti iš inkstų toksinus.

Arkliauogė. Šis augalas naudojamas šlapimtakių infekcijai gydyti. Arkliauogė pasižymi šarminiu poveikiu ir padeda tonizuoti inkstų ir šlapimtakių veiklą. Ji suaktyvina medžiagų apykaitą, valo kraują, kepenis ir atstato jų funkcijas. Taip pat naudojama menopauzės simptomams palengvinti.

Vaistinių augalų galima įsigyti vaistinėse. Gaminkite iš jų nuovirus ir trauktines pagal instrukcijas, esančias ant pakelių, ten pat rasite ir informacijos, kaip ilgai galima vieną ar kitą preparatą vartoti.