Ramunė TOLVAIŠYTĖ

Ką rekomenduoja Tibeto vienuoliai  

Konkursui GAMTOS FOTOGRAFIJA - 2018 Obuolys - prie obuolio... (JOLANTOS LIUBECKAITĖS, Molėtai, nuotrauka)

Tibeto vienuolių sukurta gimnastika padeda palaikyti sveiką visų organų ir sistemų funkcionavimą, gerą hormoninį foną, pagerina regėjimą ir klausą, atjaunina organizmą, padeda atsikratyti stresų, suteikia žvalumo ir energijos. Svarbiausia – kiekvieną rytą atlikti tam tikrus pratimus. Galima netgi gulint lovoje, bet vis dėlto geriausia – ant grindų pasitiesus kilimėlį. Visam pratimų kompleksui sugaišite ne daugiau kaip dešimt minučių.

 

  1. Pratimas skirtas apšilimui. Gulėdami ant nugaros, keletą sekundžių trinkite delnus vienas į kitą, kol jie taps karšti.
  2. Karštus delnus uždėkite ant akių obuolių ir spauskite juos tokiu tempu: viena sekundė – vienas judesys. Pakartokite 30 sekundžių. Po to 30 sekundžių palaikykite delnus ant akių, o jei jūsų regėjimas prastas – porą minučių. Maksimalaus atsipalaidavimo rodikliu taps prieš akis iškilusi tamsa – be šviesos dėmių, kibirkštėlių ar brūkšnelių. Pratimas padeda gerinti regėjimą.
  3. Patrinkite ausis. Pirštus laikydami ant pakaušio, delnais spaudinėkite ausis 30 sekundžių tokiu tempu: vienas judesys – viena sekundė. Jei pajusite diskomfortą ir skausmingus pojūčius, pratimų nenutraukite, tiesiog atlikinėkite juos švelniau. Pagerina klausą.
  4. Pasitempkite. Didįjį pirštą uždėkite už ausies, rankas sugniaužkite į kumštelius ir pradėkite jais tempti odą nuo pasmakrės link ausų, stipriai spaudžiant veidą. Norma – 30 kartų. Po šito pratimo, gerinančio limfos tekėjimą, pajausite kraujo priplūdimą į veidą ir net truputį suprakaituosite.
  5. Dešinį delną uždėkite ant kaktos, ant viršaus priglauskite kairį delną ir trinkite odą, judėdami nuo smilkinio link smilkinio. Pratimas išlygina raukšles, atpalaiduoja nosies ertmes, suaktyvina hipofizio liaukos veiklą.
  6. „Paskraidinkite“ rankas virš galvos. Po kaklu pakiškite volelį ar susuktą mažą pagalvėlę, o rankomis atlikite judesius už keleto centimetrų virš galvos – nuo kaktos link pakaušio. Vėliau „pakibkite“ ties smilkiniu ir „skraidykite“ nuo vienos ausies link kitos. Pratimą atlikus 30 kartų, susinormalizuoja kraujospūdis, pagerėja pečių sąnarių judrumas, sustiprėja raumenų tonusas. Jeigu iš pradžių jaučiate skausmą iškeldami rankas aukštyn, tai vėliau šie nemalonūs pojūčiai pranyks.
  7. Skydliaukės masažas. Dešinė ranka guli ant skydliaukės. Kairioji juda nuo skydliaukės bambos link. Atlikite pratimą 30 kartų. Pabaigoje padėkite kairę ranką ant dešinės ir keletą sekundžių palaikykite.
  8. Ratai ant pilvo. Dešine ranka iš apačios, o kaire iš viršaus brėžkite ratus per pilvą. Tą darykite 30 kartų. Pratimas normalizuoja žarnyno veiklą, pašalina vidurių užkietėjimą.
  9. Gulėdami ant grindų, rankas ir kojas kelkite į viršų. Iš pradžių pasukinėkite rankas per riešus, o kojas – per kelius ir per pėdas. Vėliau rankas ir kojas pakratykite. Šis pratimas padeda suaktyvinti kapiliarų kraujotaką, apvalyti smulkiuosius energetinius kanalus. Pagal galimybes jį atlikite daugiau kaip 30 kartų.
  10. Pėdų masažas. Sėdėdami masažuokite pėdas, galima abi iš karto, galima paeiliui. Jeigu pėdų oda sausa, patepkite jas augaliniu arba masažiniu aliejumi. Daugiau dėmesio skirkite skausminiams taškams, ypač pėdos centre. Pabaigoje išmasažuokite kojas iš apačios į viršų.

… Atlikę šį kompleksą pratimų, išgerkite stiklinę šilto vandens. Pirmomis dienomis kūne galite jausti nemalonius pojūčius, bet jie vėliau pradings, ir jūs pasijusite atjaunėję ir kupini jėgų.