Rasa BARTAŠIENĖ
Vilkaviškio r. Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių vyr. mokytoja

Išvyka į Galkiemį

Išvykos metu...

„Keliauk, pažink, sužinok“ – tokiu devizu mes, Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukai ir pradinukai, nutarėme paminėti Turizmo dieną. Norint pažinti platųjį pasaulį, pirmiausia reikia susipažinti su gimtuoju kraštu. Jau esame aplanke ne vieną Vištyčio gražų kampelį. Šiemet nutarėme keliauti į Galkiemį, nes esame girdėję, kad beišnykstantį kaimą naujam gyvenimui prikėlė gamtos grožį puoselėjantis Robertas Mickevičius su šeima.

Joje yra vaikų, tad tėtis nutarė padovanoti jiems vandens telkinį. Kasamos žemės buvo pilamos į vieną vietą, kol susidarė nemažas kalnas. Šį kalną R. Mickevičius pavadino Brolių kalnu, savo vaikų vardu. Kaimas tapo lankomas ir žinomas ne tik mūsų seniūnijoje. Mums labai patiko kalno atsiradimo istorija. Užkopus į kalną, atsivėrė kalvotas šio krašto peizažas – nors imk teptuką, dažus ir tapyk.

Prie tvenkinio stūkso pilaitė su užrašu „Galkiemis“. Keliaudami aplink tvenkinį išvydome „Žalčio“ tiltą. Ant tilto „gyvena“ metaliniai žalčiukai. Žinome, jog senovėje lietuviai garbino žaltį, kuris laimę lėmė. Prie vandens galima nusileisti laiptais. Grožėjomės vandeniu (nors tai ir ne Vištyčio ežero apimtis), bet vis tiek bangelės gražios. Be to, netoliese yra aikštelė žaidimams, tai ir pažaidėme judriųjų žaidimų, džiaugdamiesi gražiu rudenišku oru.

Manome, jog geriausiai meilė Lietuvai atsiskleidžia per darbą.  O mums reikia keliaujant pažinti savo kraštą ir tokius žmones, kurie daro gerus darbus ne savanaudiškai, o visiems.

Sužinojome daug įdomaus ir patyrėme gerų emocijų būdami gamtoje. Tai suteikia energijos, nes grįžtant jau planavome kitas išvykas.

Autorės nuotraukos