Artūras KONDERAUSKAS
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas

Išsisukti nepavyko

Brakonierius sučiuptas...

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono pareigūnai kartu su neetatiniais inspektoriais vykdė akcija „Lydeka“. Gyvosios gamtos reido metu surašyti penki protokolai.

Telšių rajone ant Eigirdžių miestelio tvenkinio ledo buvo pastebėtas žvejys. Žvejo leidimo piliečiui V.R., gimusiam 1958 m., nereikėjo, nes vyras turėjo neįgaliojo pažymėjimą. Iš pradžių kuklus žvejys aplinkosaugininkams jokių įtarimų nesukėlė, tačiau apėjus visą tvenkinuką, kitame gale buvo pastebėtos nesenai uždėtos šakotinės. Masalui buvo naudojamos gyvos žuvelės. Žvejys atkakliai bandė įtikinti, kad tai ne jo žvejybos įrankiai, tačiau prispirtas įrodymų prisipažino, jog tai jo „darbeliai“. Vyrui surašytas protokolas už žvejybą draudžiamais įrankiais ir draudžiamu būdu (ATPK 87 str. 3d.) Žuvies panorusiam gresia bauda nuo 115 iki 289 Eur. Žvejo laimei, žuvies jis sugavęs nebuvo ir gamtai padaryta žala nebus skaičiuojama. Priešingu atveju, už kiekvieną sugautą lydeką tektų pakloti dar po beveik 160 Eur.

Taip pat ta pačią dieną buvo surašyti 4 protokolai už žvejybą be leidimo (ATPK 87str. 1d.). Du žvejai be leidimų žvejojo Ubiškės tvenkinyje ir du Viekšnalių ežere. Žuvies vyrai taip pat sugavę nebuvo.

Autoriaus archyvo nuotrauka