Inga MINKEVIČIENĖ
Panevėžio gamtos mokykla

„Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“

Panevėžio gamtos mokykloje – tarptautinis piešinių konkursas

Piešinių paroda Panevėžio gamtos mokykloje

Gamta – geriausias kūrybinis rinkinys, kuriame yra viskas, ko reikia jauno menininko saviraiškai. ,,Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“ – piešinių konkursas, kurį Gamtos mokykla šiais metais organizavo 31-mą kartą. Šis konkursas – paskatinimas vaikams atidžiau žvalgytis gamtoje, stengiantis ją pažinti, suprasti, išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą, tai siekis per kūrybą glaudžiau priartėti prie gamtos, užmegzti emocinį ryšį su mus supančia aplinka. Dalyvauti konkurse buvo kviečiami 5-19 metų amžiaus vaikai ir jaunuoliai iš Lietuvos ir įvairių užsienio šalių. Sėkmingai vykdomas konkursas kasmet pritraukia vis gausesnį dalyvių skaičių. Džiaugiamės, kad šiais metais sulaukėme 1446 dalyvių kūrybinių darbų iš Kinijos, Estijos, Lenkijos, Slovėnijos, Ukrainos, Indijos ir, žinoma, Lietuvos.

Vertinimo komisijos sprendimu buvo atrinkta 111 geriausių darbų, o jų autoriai pripažinti konkurso laureatais, kurie birželio 2 d. apdovanoti prizais ir diplomais per iškilmingą parodos atidarymo šventę Gamtos mokykloje. Paroda iki rudens džiugins mokyklos lankytojus ,,Žaliojoje galerijoje“, o rudenį pradės kelionę po miesto bibliotekas, ugdymo įstaigas.

Populiarus vaikų piešinių konkursas garsina Gamtos mokyklos ir mūsų miesto vardą. Esame gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Konkursas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės vaikų ir jaunimo meno projekto lėšomis.

Jaunieji kūrėjai per kūrybą išreiškia savo požiūrį į gamtą. Piešinys yra akivaizdus darbo rezultatas, kuriuo vaikai visada didžiuojasi. Taip per meninę  raišką formuojasi vertybinės vaiko nuostatos, taikomos jauno žmogaus asmeniniame gyvenime ir visuomeninėje veikloje.

Autorės nuotrauka