Tatjana IVANOVA
Sirvėtos regioninio parko direkcija

Ir gamtai, ir žmogui

Inkilų medis

Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre susirinko didelis būrys mažų gamtos draugų, kurie, kartu su tėveliais, dalyvavo konkurse „Inkilas – meno kūrinys“. Nors konkurso tikslas buvo sukurti dekoratyvų, spalvingą, išsiskiriantį iš aplinkos inkilą, papuošiantį kadaise Šventos dvaro teritorijoje augusio ąžuolo stuobrį, tačiau labai nudžiugino ir paprastų, praktiškų lentinių bei uoksinių inkilų, puikiai tinkančių paukščiams, gausa.

Padovanoti paukščiams namų ir kažkada Šventos kaime augusio ąžuolo kamieną papuošti inkilais vaikai su pradinio ugdymo vyr. mokytoja Nijole Vaitkuviene atvyko iš Švenčionių pradinės mokyklos. Renginio metu buvo apdovanoti originaliausių inkilų autoriai.

Pirmoji vieta atiteko 2 c klasės moksleivei Aistei Miloševičiūtei už dailų uoksinį beržo inkilėlį. Antrąją vietą užėmė priešmokyklinio ugdymo grupės moksleivė Austėja Kugeliūnaitė, o trečiąją – 2 a klasės mokinys Lukas Džiaukštas. Už prasmingą veiklą, kūrybiškumą ir dėmesį gamtai pradinukams buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.

Lankytojų centro darbuotojai vaikams papasakojo apie paukščių gyvenimą skirtingais metų laikais, paaiškino kodėl reikia kelti inkilus, kaip teisingai juos pagaminti ir pritaikyti uoksuose gyvenantiems paukščiams. Juk ten, kur trūksta drevėtų medžių, ypač soduose, parkuose ar jauname miške, inkilai gali tapti vienintele paukščių perėjimo vieta. Gaminant inkilą reikėtų pagalvoti apie tai, kur ir kaip jis bus pakabintas. Inkilo jokiu būdu negalima prie medžio rišti viela. Geriausia prie jo pritaisyti standžios vielos kablį ir nedarant medžiui žalos inkilą kabinti ant šakos.

Po oficialios dalies ir apdovanojimų pradinukai, apsikabinę inkilėlius, pasileido Šventos dvaro tvenkinio link, kur rymo seno ąžuolo stuobrys. Jį jau puošia praėjusiais metais vykusio inkilų konkurso dalyvių darbai. Čia vietą rado ir šių metų kūriniai. O praktiški, natūralios medžio spalvos inkilai keliaus į Šventos mišką ir taps puikiais namais ne vienam sparnuočiui.

Autorės nuotrauka