Gydomoji miško jėga
Konkursui GAMTOS FOTOGRAFIJA 2016. Valentino LUKONO (Kelmė) nuotrauka
Dendroterapija – tai gydymo ir profilaktikos metodas, naudojantis gydomąją medžių galią. Daugelis žmonių net neįsivaizduoja, kad praktiškai visi medžiai (išskyrus topolius, alksnius ir laukines alyvas) pasižymi tiesioginiu gydomuoju poveikiu – užtenka viso labo prisiliesti prie jų kamienų! Medžiai gydo psichiką, stimuliuoja širdies veiklą, aktyvizuoja medžiagų apykaitą, padeda atsikratyti galvos skausmo, sumažina streso padarinius…
Gal todėl mes taip mėgstame vaikštinėti miške (parke), įsiklausyti į jo garsus, kvėpuoti jo aromatais. Daugelis jaučiasi miške visai kitais žmonėmis!
Kaip užsiimti dendroterapija?
*Bendrauti su medžiu visada reikia vienam, neskubant ir nuoširdžiai.
*Jeigu žmogus medžiu nepasitiki – geriau prie jo neiti. Visas mūsų mintis ir jausmus medis jaučia.
*Esant kai kuriems susirgimams, žmogui reikia pasisemti iš medžio energijos. Tam egzistuoja medžiai-donorai (jų energetika laikoma teigiama): ąžuolas, beržas, pušis, akacija, klevas, šermukšnis, obelis, kaštonas, šermukšnis, liepa. Norint pasisemti energijos iš medžio, reikia prie jo prisiartinti 40-60 cm atstumu, atsistoti prie kamieno nugara ir mintimis kreiptis jo pagalbos. Vėliau, atsipalaidavus, įsivaizduoti, kaip šilta banga lėtai teka kūnu žemyn. Tą darant, dera kvėpuoti ritmingai, pagal schemą: įkvėpimas (keturios-aštuonios sekundės) – kvėpavimo sustabdymas (keturios sekundės) – iškvėpimas (keturios-aštuonios sekundės).
*Esama ligų, kuriomis sergant, žmogui reikia, atvirkščiai, atiduoti savo „blogąją“ energiją. Tam egzistuoja medžiai – „vartotojai“. Šių medžių bioenergetika laikoma neigiama. Tokiems medžiams priklauso uosis, topolis, eglė, kėnis, kadagys, ieva, gluosnis, alksnis. Norint atiduoti neigiamą energiją, reikia prisiartinti prie medžio dvidešimties centimetrų atstumu, atsistoti prie jo veidu ir mintimis kreiptis pagalbos. Vėliau, atsipalaidavus, įsivaizduoti, kaip šiltas vanduo lėtai srovena per kūną iš viršaus į apačią. Kvėpuoti būtina ritmingai, pagal schemą: įkvėpimas (keturios-aštuonios sekundės) – kvėpavimo sulaikymas (keturios sekundės) – iškvėpimas (keturios-aštuonios sekundės).
Kaip pasirinkti medžius dendroterapijai?
*Ąžuolas. Tai – stiprus teigiamos energijos generatorius, padedantis pagerinti smegenų veiklą. Ąžuolas taip pat yra antistresinė priemonė, aktyvizuojanti kraujotaką ir sutrumpinanti sveikimo periodą; lankymasis ąžuolų giraitėse normalizuoja hipertonikų kraujotaką.
*Beržas. Tai – vienas labiausiai gerbiamų medžių. Beržas gali „susiurbti“ į save visas jėgas, atitraukdamas jas nuo žmogaus. Jis yra energijos ir gyvybinių jėgų šaltinis, padeda sergant gripu ir sloga, sukoncentruoja jėgas ir dėmesį. Šis medis taip pat puikiai jonizuoja orą.
*Maumedis gydo nervinius sutrikimus, ypač lydimus melancholijos ir depresijos priepuolių. Jo įtaka padeda išvysti geriausias gyvenimo puses. Beje, namuose iš maumedžio rekomenduojama gyventi žmonėms, sergantiems kvėpavimo organų ligomis: bronchitu, astma ir kt.
*Pušis, bukas, liepa, obelis, šermukšnis padidina bendrąjį organizmo tonusą ir organizmo atsparumą, padeda atsikratyti nuovargio, streso. Ilgalaikis žmogaus buvimas pušyne išvaduoja nuo kosulio ir slogos.
*Uosis, gluosnis ir topolis nuramina, suteikia aiškumą mąstymui, perspektyvos pojūtį. Bet neverta pernelyg žavėtis jų gydomosiomis galiomis, kadangi šie medžiai pasižymi ir stipriais vampyriniais sugebėjimais, ilgesnių kontaktų metu siurbdami energiją.
Parengė Ramunė TOLVAIŠYTĖ