Gydanti keturkojų meilė

Konkursui GAMTOS FOTOGRAFIJA -2016 Esu namų šeimininkas... Dainiaus RUČINSKO (Vilnius) nuotrauka

Ko galėtų reikėtų žmonėms, kurie pateko į ligoninę? Sėkmingo gydymo ir artimųjų dėmesio. Kanadoje buvo atliktas vienas eksperimentas: ligoniams leista susitikinėti ne tik su giminaičiais, bet ir su mylimais augintiniais – šunimis ir katėmis.

Kanados Ontarijo provincijoje esančioje Juravinskio ligoninėje galioja originali taisyklė: visus ligonius gali lankyti ir jų mylimi keturkojai. Iniciatyva priklauso Donnai Dženkins, o programa pavadinta „Gydančiosiomis letenomis“. Donną įkvėpė 25-erių metų paciento, sergančio plaučių liga, istorija. Gulėdamas ligoninėje, jis paprašė susitikimo su savo šunimis. Viso labo keleto pasimatymų užteko tam, kad jo sveikata imtų gerėti. Jo pavyzdžiu pasekė kiti pacientai, ir kovos prieš ligą, pasitelkiant naminius gyvūnus, iniciatyva peraugo į akciją. Jos tikslas – suteikti kiekvienam pacientui galimybę matytis su tais, kurie jam brangūs. Pirmasis oficialus susitikimas įvyko 2015 metų rugsėjo 15-ąją; nuo to laiko buvo įvykę dešimtys susitikimų, ir visos jos dovanojo ligoniams palengvėjimą.

Dabar ligonių susitikimai su augintiniais vyksta vieną kartą per savaitę, ir trunka jie apie valandą. Kad medikų personalas neturėtų jokių pretenzijų, atvedami tiktai sveiki gyvūnėliai ir tik į tam specialiai skirtas ligoninės patalpas.

Donna Dženkins komentuoja šį projektą taip: „Pacientų susitikimai su savo numylėtiniais išvaduoja juos nuo depresyvių būsenų, padeda nugalėti izoliuotumo jausmą, o svarbiausia – primena, kad jiems reikia taisytis ir grįžti namo“.

Parengė Kostas JANKUS