Grožį nulemia ir maistas

Veido odos problemos – tai beveik visada prasto maitinimosi rezultatas. Rimtai. Tai, ką mes valgome, vaidina patį svarbiausią vaidmenį formuojant mūsų išvaizdą.

Konkursui "Gamtos fotografija - 2016" VERŠIŲ ĄŽUOLAS Irinos Makarčiuk (N. Akmenė) nuotrauka

Pasaulinio lygio odos priežiūros specialistė Nigma Talib neseniai parašė bestselerį „Atšaukti senėjimo procesus: revoliucinis jaunos odos receptas“. Knygos ištraukas išspausdino žurnalas „Vanity Fair“. Juose iš dalies pasakojama, kaip gydytoja, atsakinga už daugelio žvaigždžių grožį, kovoja prieš odos senėjimo problemas.

Nigma Talib įsitikinusi, kad tai, ką mes valgome ir geriame, tiesiogiai atsispindi mūsų veide. Ji sako, jog daugelio moterų išvaizdoje pastebimos vienodos simptomų kolekcijos: „pieniniai“, „vyniniai“, „cukriniai“ ir „duoniniai veidai“.

Savo knygoje ekspertė pareiškia: „Pacientė užeina į mano kabinetą – ir aš iškart galiu pasakyti, kokiam maisto produktui ji teikia pirmenybę. Paprastai daugiausia problemų išvaizdai sukelia netaisyklinga mityba ir raciono disbalansas. Ir dar aš save labai dažnai pagaunu analizuojant žmonių išvaizdą gatvėje.

Būna, kad man nepaprastai norisi sustabdyti žmogų gatvėje ir paprašyti jo mažiau gerti pieno ar valgyti mažiau makaronų. Juk akivaizdu, jog jo dieta pragaištingai atsiliepia veido odai!

Žmonės net neįsivaizduoja, kaip košė pusryčiams, nemažai duonos pietums ir daug makaronų vakarienei gali atsiliepti jų išvaizdai! Pora taurių vyno per dieną tampa raukšlių apie akis ir apie burną atsiradimo priežastimi. O grietininis padažas ar gabalėlis sūrio gali priversti daugelio žmonių odą pasidengti dėmėmis ir įsitaisyti maišelius po akimis“.

Talib tikina, kad būtent mūsų racionas vaidina pagrindinį vaidmenį tame, kaip mes atrodome.

„Bet kurios virškinimo ar atitinkamų produktų įsisavinimo problemos gali sukelti visą kaskadą cheminių ir hormoninių pokyčių mūsų kūne. Jie sukelia vidinio ir išorinio organizmo senėjimo procesą. Ir rezultatai netrunka pasirodyti mūsų veide. Didžiausią žalą padaro miltiniai ir pieno produktai, cukrus ir alkoholis“.

Ypatingoje rizikos zonoje – mūsų kakta, smakras, skruostai ir akys. Štai pačios populiariausios problemos.

„Vyninis veidas“

Simptomai. Ryškios raukšlės ir odos paraudimas apie akis, nukarę skruostai, išsiplėtusios odos poros, sausa, pleiskanojanti oda, nosies ir skruostų paraudimas, gilios nosies raukšlės.

Paprastai šie simptomai pradeda reikštis jau tada, kai jūs pradedate išgerti po keletą taurių vyno per savaitę. Apskritai, problema slypi ne tik vyne, bet ir visuose alkoholiniuose gėrimuose. Alkoholis džiovina odą, kenkia kepenims, o didelis cukraus kiekis, kurio jame esama, leidžia mums užmiršti odos elastingumą.

Kaip visa tai ištaisyti? Padarykite pertrauką. Susilaikykite nuo bet kokio alkoholio bent tris savaites. O vėliau prisilaikykite taisyklės sutikti tik su kas penktu pasiūlymu išgerti, pasigirstančiu iš jūsų kolegų ar draugų.

„Cukrinis veidas“

Simptomai. Raukšlės kaktoje, nukarę vokai, iškankinta oda su skausmingais spuogais joje, pigmentinės dėmės, pilkas/baltas odos atspalvis.

Nesama nieko paprastesnio, kaip priprasti prie cukraus: jis suteikia energijos ir žvalumo. Efektas trunka viso labo porą valandų, taigi maždaug kas porą valandų jūs įsimetate į burną ką nors saldaus, argi ne?

Šio poveikio mechanizmas toks: jūs suvalgote saldumyną, cukraus kiekis kraujyje pakyla – ir jaučiatės energingi ir žvalūs. Tačiau ši cukraus koncentracija po kurio laiko neišvengiamai ima kristi, ir žmogaus budrumas susilpnėja. Susidaro uždaras ratas: jums ima norėtis vis daugiau ir daugiau cukraus. Tipinis „narkomano ciklas“. Tiesa, mes nevadiname cukraus narkotiku, tačiau tai, kad jis sukelia priklausomybę, gryna tiesa.

Problema dar ir ta, kad cukrus pažeidžia trapų balansą tarp skirtingų žarnyno bakterijų rūšių, reikalingų virškinimo procesui. Ir vėl – skausmingas, uždaras ratas: kuo daugiau cukraus vartojate, tuo mažiau efektyviai jis įsisavinamas. Vadinasi, tuo stipriau jo organizmas reikalauja vėl ir vėl.

Kaip visa tai ištaisyti? Tiesiog nustokite pirkti apdorotus saldumynus. Tai – šokoladiniai batonėliai, pyragaičiai, tortukai ir kt. Jei visiškai atsisakyti saldumynų jums sunku, pabandykite mažinti jų porcijas. Jei sumažinsite cukraus vartojimą bent du kartus, netrukus pastebėsite, kaip pagražėjo jūsų veido oda.

Pakeiskite žalingą cukrų naudingu: imkite vartoti saldžius vaisius ir medų.

„Pieninis veidas“  

 

Simptomai. Patinę vokai, maišeliai ir tamsūs ratilai po akimis. Mažos baltos dėmelės ir nelygumai ant smakro odos.

Ilgas sėdimas darbas sukelia tai, kad dauguma suaugusių žmonių praranda galimybę normaliai virškinti pieno produktus. Tai tampa uždegiminių procesų organizme priežastimi.

Dera atsižvelgti ir į tai, kad dauguma visų pieno produktų, pardavinėjamų parduotuvėse, turi dirbtinių hormonų, kurių esama galvijų pašare. Tai sukelia sutrikimų vartotojų hormoninėje sistemoje. Pirmiausia nuo to nukenčia veidas ir reprodukcijos organai.

Kaip visa tai ištaisyti? Jei jaučiate, kad galite netoleruoti laktozės, trims savaitėms išbraukite iš raciono visus pieniškus produktus. Stebėkite savo veido pokyčius. Jeigu jie pastebimi, ir jei jūs tampate vis energingesni, vadinasi, atėjo laikas apskritai atsisakyti nuo pieno produktų vartojimo.

„Duoninis veidas“

Simptomai. Patinę raudoni skruostai, tamsios pigmentinės dėmės visame veide ir aplink smakrą.

Glitimas, esantis baltųjų miltų gaminiuose, suduoda stiprų smūgį daugelio žmonių imuninei sistemai. Visų pirma, sutrinka lytinių hormonų balansas. Rezultatas – atsiranda tamsios dėmės ant veido ir problemų su reprodukcinių organų veikla.

Kai kurie pacientai gali metų metus kentėti nuo raudonų išbėrimų ant skruostų, bet net neįtarti, kad jų atsiradimo priežastis – duonos vartojimas.

Kaip visa tai ištaisyti? Jeigu manote, kad duona jums tapo problema, išbraukite ją iš raciono. Bent trims savaitėms. Stebėkite, kaip per tą laiką pasikeičia jūsų veido oda. Tą darydami, vartokite daugiau produktų su ląsteliena ir gerkite kuo daugiau vandens. Tai leis išvesti glitimą iš žarnyno, kuriame jis yra įstrigęs. Virškinimo sistemos veikla  pagerės, o veido oda įgaus sveiką atspalvį.

Parengė Lina VAITKUTĖ

Žaliasis Pasaulis
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.