Gabija URBONAITĖ, Viktorija BRAZINSKAITĖ
Biržų r. Vabalninko gimnazijos būrelio „Starkus“ narės, šeštokės

„Gervės grįžta“ pakvietė į išvyką

Floristinis paveikslas „Gervės grįžta“ su straipsnelio autorėmis Gabija Urbonaite ir Viktorija Brazinskaite.

Biržų r. Vabalninko gimnazijos jaunųjų gamtininkų būrelio „Starkus“ nariai buvo pakviesti dalyvauti akcijoje „Paukščiai grįžta namo 2017“ ir kūrė floristinį paveikslą iš gamtinės medžiagos. Vieni atnešė medžiagą, kiti piešė eskizą, dar kiti kūrė paveikslą.

Buvome maloniai nustebinti, kai Vabalninko girininkijos girininkas Jonas Gaidelionis mums pranešė, jog mūsų sukurtas paveikslas „Gervės grįžta“ nugalėjo Biržų urėdijoje ir turi dalyvauti baigiamajame akcijos renginyje.

… Paskutinę kovo mėnesio dieną dvi mūsų būrelio narės, mokytoja ir girininkas išvykome į Nemenčinės miškų urėdijos Arvydų girininkiją. Floristinį paveikslą palikome komisijos įvertinimui, o patys nuvežėme inkilą į mišką šalia memorialo iš medžių „Žalgiris-600“.

Šventės dalyvius sveikino aplinkos ministras Kęstutis Navickas, Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir kiti garbūs svečiai.

Prie laužo pailsėję ir pasivaišinę dešrelėmis bei kibinais, vykome į Gamernės viensėdį. Gamernės viensėdžio pavėsinėje buvo eksponuojami visi 42 floristiniai paveikslai iš visų Lietuvos urėdijų. Iš jų net 10 komisija įvertino geriausiai. Jų autoriai buvo apdovanoti planšetiniais kompiuteriais. Deja, mūsų „Gervė“ nepateko tarp laureatų.

Visi floristinio paveikslo konkurso dalyviai buvo pasveikinti ir apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Oficialioji šventės dalis baigėsi koncertu su 2009 m. Lietuvos atstovu „Eurovizijos“ dainų konkurse Sasca Song bei 2013 m. X faktoriaus finalininke Anžela. Šventė baigėsi vaišėmis ir dalyvių tarpusavio bendravimu.

Norime padėkoti Biržų urėdijai už puikią išvyką, o Vabalninko girininkui Jonui Gaidelioniui už tai, jog nuoširdžiai rūpinosi mumis visos kelionės metu.

Mokytojos Aldonos Jatulevičienės nuotrauka