Raimundas EREMINAS
Miškininkas

„Geri darbai – gamtai“

Arba - „Pasimatuok eigulio kepurę“

Pasodinome eglutę...

Sveiki, „Žaliojo pasaulio“ skaitytojai. Su Jumis nori bendrauti miškininkas, vykdantis akciją „Pasimatuok eigulio kepurę“. Gal geriau visa tai vadinti ir kitokiu pavadinimu: „Geri darbai – gamtai“. Svarbu ne tik kalbėti, rašyti, šviesti visuomenę, bet ir daryti konkrečius, apčiuopiamus gerus darbus gamtai. Mokytojai nori prisidėti prie aplinkosaugos, bet dažnai nežino kaip. Jaunimui būtina pasiūlyti įdomių, praktiškų veiklų. Pasidalinus savo atliktu geru darbu galima sužadinti norą kitiems tai išbandyti.

Todėl ir sumaniau mokyklose, darželiuose imtis gerų darbų gamtai – tai gali būti medelio sodinimas, genėjimas, inkilo kėlimas, valymas, kurapkų slėptuvės gamyba, žvėrių maitinimas, talka ir kt. Kiekvieną kartą – kitoks gero darbo pavyzdys. Pradžioje ugdymo įstaigai išsiunčiu darbo aprašymą, fotografijas. Aprašyme pristatau ankstesnę įstaigą, kolektyvą, kuris prisidėjo prie panašios akcijos, aprašau darbo esmę.

Kviečiame visus jungtis prie gerų darbų gamtai ir „Žaliojo pasaulio“ puslapiuose. Kokia galėtų būti rubrika? Originali! Tegu būna susieta ir su Mosėdyje esančio akmenų muziejaus įkūrėju Vaclovu Intu. Juk jis ne tik sutvarkė miestelį, bet ir paskatino aplinkinius kaimus apsišluoti.

Šiemet minimos 10 metų Vaclovo Into mirties metinės.

Siūlau „Žaliajam pasauliui“ rubriką: „Būk kaip Intas“. Juk aš esu taipogi mosėdiškis. Būtų puiku, jei kas nupieštų Vaclovo Into mažyti portretą ir atsiųstų „Žaliajam pasauliui“. Veikime kartu!..

Kita vertus, man  būtų didelė pagalba, jei  prie straipsnio būtų mano logo „Pasimatuok eigulio kepurę“. Siunčiu vienos savo veiklos – eglutės sodinimo – aprašą.

***

2017 12 06 vaikų darželyje „Super briedis“, ruošiantis artėjančioms gruodžio šventėms, nuspręsta ne tik pasipuošti eglutę, o ir pasodinti vieną medelį. Žemė nebuvo įšalusi, tačiau iškasti duobę medeliui nebuvo lengva. Dirvožemis buvo kietas, tačiau turėdami gerą kastuvą ilgai netrukome. Iškastą žemę sumaišėme su derlingu substratu (iš parduotuvės). Eglutę išėmėme iš vazonėlio, papurenome ir išskaidėme ratu besisukančias šaknis. Medelio šaknis įleidome ne per giliai, žemes ant šaknų dėjome kruopščiai rankomis. Žemę suspaudėme lengvai pamindžiodami. Pasodinto medelio šaknis storai apmulčiavome, kad joms nepakenktų žiemos šalčiai.

Žinoma, eglutę geriau sodinti pavasarį, bet mūsų noras padaryti gerą darbą buvo toks didelis, jog… negalėjome laukti.

Raimundo Eremino nuotrauka