Milena PUCHOVA
Lietuvos edukologijos universitetas

Gediminas Petkus,

kuris ornitologo darbą derina su edukacine veikla

Gediminas Petkus

Naujųjų technologijų amžiuje dažniausiai girdime, jog žmogus yra atitolęs nuo gamtos. Tačiau yra išimčių. Viena jų – Lietuvos ornitologų draugijos projektų vadovas Gediminas Petkus. Ornitologas neslepia, jog jaučia didžiulį azartą stebėti paukščius. Vyras prisimena, kad būtent biologijos bakalauro studijos paskatino susidomėjimą paukščiais, ir nė kiek neišsigando, kuomet tekdavo šeštą valandą ryto kulniuoti į parką ir stebėti plunksnuočių.

Gediminas Petkus ne tik stebi paukščius gamtoje, dirba projektų vadovu, bet ir pasakoja apie sparnuočius informacinėse televizijos laidose, užsiima edukacine veikla Lietuvos darželiuose ir mokyklose. Ugdymo įstaigose Gediminas kalba apie paukščių migraciją, žiedavimą, inkilėlius, plunksnuočių globą.

„Pamokų metu ne tik rodome daug savo filmuotos medžiagos bei fotografijų iš paukščių gyvenimo, bet ir mokome vaikus juos atskirti iš išvaizdos bei supažindiname su jų elgesio ypatumais“, – teigia ornitologas.

Gediminas Petkus prisipažįsta, jog pedagogikos studijų metu įgytos žinios praverčia dirbant su moksleiviais. Pasak Gedimino, užsiėmimuose mokiniai žaidžia žaidimus, stebi paukščius pro teleskopą, o šių veiklų metu svarbiausia užmegzti betarpišką ir laisvę bendravimą tarp lektoriaus ir mokinių.

„Tiek moksleiviai, tiek suaugusieji  turi suprasti, jog paukščiai yra tokie pat svarbūs kaip žmonės. Jei nebūtų plunksnuočių, tai mes neturėtume derliaus ir panašių dalykų. Tad būtina jais rūpintis“, – tikina ornitologas Gediminas Petkus.

Gediminas tiki, jog naujos kartos mokytojų rengimas Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje sustiprins pedagogo profesijos prestižą.

Autorės archyvo nuotrauka