Alvydas ROLIS
Širvintų r. Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų bendruomenės „Spindulys“ vadovas

Gamtos grožis atlieka nedabinamas

Musninkiečiai vadavo Musės upę ir pakrantę nuo šiukšlių

Švarinama Musės upė

Širvintų rajono Musninkų miestelio kultūros puoselėtojų bendruomenės „Spindulys“ nariai tvarkė ir valė nuo šiukšlių Musės upės pakrantę, prisidėdami prie tradicine tapusios akcijos „Darom“. Iš Musės upės ir jos pakrantės dviejų kilometrų atkarpoje ištraukta apie toną šiukšlių. Taip pagerinta vandens kokybė.

Kelias valandas dvi dešimtys musninkiečių nuoširdžiai triūsė prie vandens telkinio. Išvalėme Musės upės pakrantę nuo senojo malūno pastato iki Čiobiškio kelio tilto.

Bendruomenės nariai, kartu susirinkę su šeimomis ir vaikais, šiukšles rinko ne tik pakrantėje, bet traukė ir iš pačios upės. Dažniausiai tai buvo plastikiniai buteliai, skardinės, stiklo tara, taip pat ir įdomesni radiniai – santechninių vamzdžių dalys, degintų padangų liekanos.

Aplinką tvarkiusiems norėtųsi, kad šis pavasarinis gamtos gelbėjimo nuo šiukšlių laikas nebūtų tik vienadienė akcija, o taptų kiekvieno miestelio gyventojo ar svečio įpročiu saugoti kraštovaizdį.

„Jei laisvalaikiui pritaikyta vieta bus švari, malonu bus ir vietiniams poilsiautojams, ir turistams“, – kalbėjo Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos gimnazistai Ričardas ir Arminas.

Bendruomenės nariai, tvarkydami upės prieigas, siekia, kad pro Musninkus tekanti upė išliktų švari ir patraukli miestelėnams bei vandens turizmo mėgėjams. Musės upė – vienas įdomiausių Neries intakų, su nuostabia gamta, pašėlusia upės srove ir netikėtais vingiais. Plaukimas baidarėmis Musės upe yra viena įdomiausių patirčių ir gerai žinoma tarp vandens turizmo mėgėjų, kuriems patinka tokia laisvalaikio veikla su netikėtomis kliūtimis.

Musės upės švarinimo akciją bendruomenės „Spindulys“ nariai užbaigė pikniku gamtoje, kur aptarė akcijos rezultatus, dalinosi įspūdžiais, vaišinosi bendruomenės nario Vaclovo ant laužo paruoštu troškiniu.

Bendruomenė „Spindulys“ dalyvauja Širvintų, Kaišiadorių ir Elektrėnų vietos veiklos grupių nuo 2014 m. liepos mėnesio įgyvendinamame teritorinio bendradarbiavimo projekte „Vandens turizmo populiarinimas Elektrėnų, Kaišiadorių ir Širvintų savivaldybėse“, kuriuo kaimyninės savivaldybės siekia populiarinti vandens turizmą: plaukimą baidarėmis, stovyklavimą, maudyklas, tam panaudojant tiek gamtinius, tiek kultūros paveldo išteklius.

Šis projektas finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“, jo įgyvendinimui skirta 90 proc. projekto išlaidų, o likusi indėlio dalis gali būti išreikšta savanorišku darbu.

Autoriaus nuotrauka