Virginija ŽYGIENĖ

Gamintojų ir importuotojų asociacija bei Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija turi naują vadovą

Veronikas MASALIENĖ

Nuo 2018-07-03 Gamintojų ir importuotojų asociacijai (GIA) pradeda vadovauti Veronika Masalienė. Ji taip pat užims Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos vadovės pareigas.

Aplinkosaugos srityje V. Masalienė dirba pastaruosius ketverius metus. Ji GIA ir EGIO ėjo kokybės vadovės pareigas, taip pat buvo aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ koordinatorė.

„Abiejų organizacijų tikslas – užtikrinti tinkamą organizacijos narių, gamintojų ir importuotojų, pareigų (atliekų tvarkymo organizavimo, nustatytų  atliekų tvarkymo užduočių, visuomenės informavimo ir švietimo) vykdymą. Mums taip pat rūpi svarus narių indėlis šviečiant visuomenę apie aplinkosaugą ir atliekų tvarkymą, todėl kasmet vykdome visą Lietuvą apimančius aplinkosaugos projektus“, – sako V. Masalienė.

Iki šiol GIA ir EGIO vadovavęs Alfredas Skinulis visą dėmesį skirs pernai rudenį įsteigtam Aplinkos apsaugos institutui (AAI).

Tarp AAI pagrindinių tikslų yra: tyrimai visuomenei ir verslui svarbiose aplinkos apsaugos srityse, teisės aktų ir jų projektų naudos vertinimas, draugiškų aplinkai idėjų skleidimas, visuomenės švietimas ir informavimas bei kiti. Pernai rudenį institutas visuomenei pristatė interneto svetainę www.atliekos.lt, kurioje patalpinta informacija apie įvairias atliekas, jų pridavimo vietas ir atliekų tvarkytojus.

Šiuo metu GIA gaminių atliekų surinkimą ir tvarkymą organizuoja už 1 652 gamintojus ir importuotojus, o EGIO – elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą ir tvarkymą – už 1 007 gamintojus ir importuotojus.

Autorės archyvo nuotrauka