Arminas LINGAITIS

Gal antras kartas nemeluos?

Pabendravimas su Veliuonos gimnazijos jaunaisiais miško bičiuliais, stovyklos Ožtakiuose (Varnių regioninis parkas) „Mūsų žalioji vasara“ dalyviais, būsimais dešimtokais Deividu ČELKIU ir Evaldu KAPČINSKU.

Iš kairės: devintokai iš Veliuonos gimnazijos Evaldas KAPČINSKAS ir Deivydas ČELKIS

Būrelio vadovė, mokytoja Loreta Pocienė sakė, jog Deividas ir Evaldas yra kiek nelaimingi, mat ilgai ruošėsi šių metų respublikiniam konkursui „Jaunimas Europos miškuose“ (Mindūnuose), tačiau nepavyko ten perskaityti savo pranešimo, pristatyti savojo sukurtojo vaizdo siužeto apie šlapžemes ir girias. Vien dėl sugedusio mokyklinio autobusėlio kondicionieriaus…

Apie tą istorija Deividas su Evaldu tikrai pasakojo su užsilikusia nuoskauda. Buvo sukūrę net 13 minučių trukmės vaizdo siužetą apie užpelkėjusius miškus. Moksleiviai sakė, jog buvo pasitelkę keletą vaizdų ir iš tikrųjų miškininkų medžiagos.

„Mums norėjosi parodyti vandens svarbą miškui, kalbėti apie pelkes, kas jose vyksta. Galima sakyti, jog dirbome savarankiškai, nors mokytoja Loreta Pocienė kiek ir patalkino. Na, gal ir nebūtume pelnę Mindūnuose surengtame respublikiniame konkurse „Jaunimas Europos miškuose“ pirmąją vietą, kad važiuotume po to į Čekiją, į europinį konkursą, tačiau bandyti visada norisi…“, – sakė Veliuonos gimnazijos moksleiviai, tyrinėję Veliuonos bei Stakių aplinkinius miškus.

Pasiteiravus, ar nepravertė Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos specialistų žinios, moksleiviai sakė, jog į šiuos specialistus nesikreipė, nes tyrinėję tik artimiausius, t.y. aplinkinius miškus.

„Kita vertus, kiek informacija ir iš interneto portalų pasinaudojome. Turiu omenyje, jog mums rūpėjo tai, kas vyksta vietoje ir visos Lietuvos pelkėtuose giriose“, – sakė Deividas ir Evaldas.

Kalbintieji Veliuonos gimnazijos moksleiviai teigė, jog būtinai dalyvaus, esant progai, panašiame konkurse kitąmet.

„Žinoma, tema jau bus kitokia, nes ir metai bus kiti, tačiau vis tiek stropiai pasirengsime ir dalyvausime“, – šypsojosi entuziazmo nestokojantis Deividas.

O Evaldas pridūrė, jog ankstesnį darbą apie šlapynes ir miškus parengę gal per savaitę. Tad teigė, jog viską padarys, ateityje – suspės.

„Sunkiai, tačiau kaip darni komanda dirbome. Veiklą kiek pasiskirstėme. Aš labiau sėdėjau prikaustytas prie kompiuterio… Daug reikėjo dirbti ir dėl vaizdo įrašų. Beje, be Evaldo dar dirbo ir Marija Masaitytė. Puiki buvo komanda, visi norėjome dirbti, bet tas autubusėlio kondicienierius – ėmė ir sugedo karštymečiu… Beje, Marija kitais metais, kaip sakė, taipogi vėl būtų mūsų komandos narė“, – kalbėjo Deivydas, pridūręs, jog jis gal labiau atsakingas buvo už mokslinę pranešimo dalį.

Evaldas pridūrė, jog jam patinka visi darbai, kuriuos reikia atlikti siekiant parengti tobulą pranešimą ir gilinantis į gamtos ir girių pasaulį.

Augusto Uktverio nuotrauka