Justina MILEŠKAITĖ

ETNO ketvirtadienis

Tai padaroma etnodirbtuvėlėse

„ETNO ketvirtadienis“ – tai užsiėmimai, kurių tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą, bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu. Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, dainuosime liaudies dainas, grosime tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, megsime riešines, vysime juostas, gaminsime kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginsime velykinius kiaušinius, žiūrėsime etno kiną, klausysimės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, atsižvelgdami tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Šiais užsiėmimais norime priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyksta vakare, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.

Artimiausias užsiėmimas – spalio 24 d. 18 val. Gaminsime nesudėtingus liaudiškus instrumentus (šiaudines birbynes, skudučius) ir drauge muzikuosime.

Kviečiame registruotis ir kartu smagiai bei turiningai praleisti ketvirtadienio vakarą ETNO dirbtuvėlėse. Kaip visada laukiame Jūsų Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34). Priemonių instrumentų gamybai parūpinsime mes, Jūs pasirūpinkite gera nuotaika!

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija el. paštu: sandra@etno.lt  arba tel. 8 5 279 1287.

Autorės archyvo nuotrauka