Ona ŽVALIAUSKIENĖ, Irena VELIČKIENĖ
Prienų r. Balbieriškio Gamtosauginio komiteto narės

„EKO idėjos Lietuvai 2016“

Nacionalinė pamoka mokiniams – mokymasis kitaip

Renginio metu...

„Žemės ir mūsų vaikų ateitį kuriame šiandien!“ – tokiu šūkiu Kauno Šv. Pranciškaus gimnazijoje prasidėjo Nacionalinė pamoka „EKO idėjos Lietuvai 2016“. Joje Prienų rajonui atstovavo mūsų mokyklos mokiniai. Pamokos pradžioje gimnazistų baleto šokėjai vaizdžiai perteikė gamtos grožio ir blogio santykį.

Visus gamtos draugus sveikino gimnazijos direktorė Rita Rasikienė, LR Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas ir Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius profesorius Antanas Maziliauskas. Jie pabrėžė, kad esame niekas be medžio, paukščio, mus palydinčio žmogaus žvilgsnio.

Šiemet vėluojantis pavasaris gal įspėja, kad net nepagalvodami nusikalstame gamtai. Tad pats laikas pradėti taisyti klaidas.

Pamokos dalyviai išklausė Lietuvos švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės, Lietuvos sporto universiteto profesoriaus Alberto Skurvydo ir Aleksandro Stulginskio universiteto ekologijos katedros docentės Anželikos Dautartės pranešimus. Pagrindinė lektorių mintis buvo nukreipta į žmogų. Būdami ekologiškai sąmoningi, turime atsakingai analizuoti savo veiksmus, kritiškai mąstyti. Šiuo metu svarbiausia centrinė figūra yra žmogus, o turėtų būti ŽMOGUS KAIP GAMTOS DALIS.

Per 2 gimnazijos aukštus įsikūrusioje EKO mugėje buvo galima susipažinti su įvairiais mokinių darbais, paruoštais iš antrinių žaliavų, pasikonsultuoti bei įsigyti. Ypač dėmesį patraukė EKO mados dirbiniai.

Po to mokiniai išsiskirstė įvairiose EKO dirbtuvėse. Jie iš natūralių medžiagų gamino ekologiškus kūno šveitiklius, vonios burbulus, traškučius, piešė piene, pynė iš laikraščių, mokėsi dekoruoti iš įvairių gamtos medžiagų.

Vėliau, pasiskirstę į penkias darbo grupes, aptarė įvairių respublikos mokyklų mokinių atliktus praktinius darbus ekologijos srityje: „Mano svajonių namas“, „Medžio galios“, „Ką geriame“, „Temperatūros įtaka vitamino C kiekiui įvairiose vaisių sultyse“, „Rudens knyga“ ir kt. Mokytojai, vadovaujami moderatoriaus (Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio), aptarė „EKO mokyklų tinklo“ tikslus, uždavinius, sudarė veiklos planą.

Nacionalinė pamoka „EKO idėjos Lietuvai 2016“ – tai pamoka mokiniams netradicinėje erdvėje, tai mokymasis kitaip, tai galimybė išbandyti, išmokti, pasisemti naujų idėjų, papasakoti apie tai, ką pasisekė nuveikti aplinkosauginėje srityje. Mokytojams – tai galimybė dalintis gerąja patirtimi, sukurti naujas idėjas ir jas kartu realizuoti, plėtoti gamtamokslines kompetencijas.

Autorių archyvo nuotrauka