Aurelija DIRGINČIENĖ
Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokytoja

Diena su „Sveikatiada“

Gamtoje - geriau nei salėje

2014 metų rudenį prasidėjo sveikatingiausios klasės konkursas „Sveikuoliai-šaunuoliai“, kuriame dalyvavo ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ketvirtokai. Daugiau kaip 50 įvairaus amžiaus klasių varžėsi dėl nugalėtojos vardo.

Rudenį, pirmajame konkurso etape, sveikuoliai rinko originalius patiekalų receptus, dalinosi jais ir kūrė savo klasių receptų knygas. Antroji konkurso dalis buvo skirta judėjimui ir fiziniam aktyvumui – vaikai domėjosi įvairiomis sporto šakomis, jų istorija, įdomiais faktais bei, žinoma, išbandė ne vieną ir patys.

Visa sugulė į klasių sporto atradimų knygeles. Pirmuosiuose konkurso etapuose dalyvavo visi norintys, o į lemiamą, trečiąjį, pateko geriausiai pasirodžiusios 6 klasės, tarp kurių ir juventiečiai. Kiekviena klasė finalinėje konkurso fazėje turėjo sukurti savo miestą pristatantį filmuką, klasės himną, herbą ir deklaraciją bei pristatyti tikro sveikuolio dieną. Kaip pasakojo „Sveikatiados“ vadas Tadas Beržonskas, nugalėtojų atranka buvo ypatingai sudėtinga. „Sveikatiados“ komanda labai ilgai svarstė ir ginčijosi, kuri iš visų klasių yra verčiausi tapti pačia sveikatingiausia bei laimėti pagrindinį prizą – dieną su „Sveikatiada“. Laimė teko 4b klasės mokinukams.

Ketvirtokų įspūdžiai tokie.

*

Medeina Čėsnaitė. Tą nepaprastą nuotykį patyriau birželio 17 dieną. Viskas prasidėjo pusę aštuonių, kai mes išvažiavome nuo mokyklos. Važiavome dvi su puse valandos. Kelionė į Vilnių buvo linksma.

Beždžionių mokykla

Kai mūsų autobusiukas pravažiavo pro Uno parką, mes labai norėjome į jį, tačiau net nenujautėme,  nežinojome, kad ten ir važiuojame. Kai mūsų autobusiukas įsuko į kolonėlę, kuri buvo šalia Uno parko, mes supratome, kad mūsų svajonė išsipildė. Ten mums uždėjo suaugusiųjų diržus, tai turbūt jūs suprantate, ką reiškia žodis suaugusiųjų, vadinasi, jie tikrai mums buvo per dideli, bet, visa kita ten buvo tobula…

Martyna Dudnikaitė. Guru kavinėje mūsų laukė Panda. Ji priminė sveikos mitybos piramidę, kurią pildėme tinkamais paveikslėliais, rungtyniavome, kas geriau ir daugiau žino apie sveiką mitybą. Ant stalo buvo pridėta daug įvairių sveikos mitybos produktų: keletas riešutų rūšių, agurkų, pomidorų, salotų, alyvuogių, vynuogių… Mums patiems teko pasigaminti salotas iš patinkančių produktų. Buvo labai skanu.

Aleksandra Petraitytė. Lankėmės ir Šervudo girioje! Mus mokė šaudyti tikrais lankais. Pirma paleista strėlė nuskriejo visai ne ten, kur taikiau…Tačiau gerai išklausius instruktoriaus patarimus, net keletą kartų pataikiau į taikinio centrą. Man labai patiko šaudyti.

Ketvirtokai buvo sužavėti veiklomis. Jie net neįtarė, kad dar vienas užsiėmimas laukia Vingio parke. Susitikome su Afrikos garsais – mokėmės groti džiambėmis. Vaikai taip puikiai muzikavo, kad susirinko nemažas būrys žiūrovų.

Ketvirtokai pripažino, kad diena praėjo puikiai, neteko nuobodžiauti.

Į Šiaulių grįžome vėlai.

Esame dėkingi. Už kelionę, įspūdžius ir patirtis dėkoju „Sveikatiadai“!

Autorės nuotrauka