Odeta KALINAUSKAITĖ
Akmenės r. Kruopių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo pedagogė

„Auginu ir augu pats“

Šventės metu...

Priešmokyklinės grupės ugdytiniai noriai sutiko dalyvauti pedagogės Odetos Kalinauskaitės pasiūlytame projekte (2019 03 26 – 2019 10 25) „Auginu ir augu pats“ bei grupėje įkurti „žaliąją palangę“. Šio projekto tikslas – populiarinti „žaliųjų namų“ idėjas, įtraukiant į praktines veiklas visus bendruomenės narius.

Kovo mėnesį, kartu su pavasariu, ant grupės palangės įsikūrė žalieji gyventojai. Kiekvienas vaikas purendamas žemę, guldydamas į ją pasirinktų gėlių ar daržovių sėklas, rūpestingai jas prižiūrėdamas savo rankomis kūrė mažą gamtos stebuklą. Salotų, ridikėlių, moliūgų, morkų, gėlių, svogūnų sėjimas jau yra tapusi grupės tradicija. Motinos dienos proga vaikai savo mamytėms įteikė prasmingas dovanas – rūpesčiu ir meile apgaubtas, pačių užaugintas gėles.

Gegužės pabaigoje buvo nuskintas pirmasis daržovių derlius. Vaikai patys iš jų gamino salotas, skanavo bei diskutavo apie salotų naudą, sveiką gyvenseną, ką reikia daryti, kad būtų sveiki, žvalūs, laimingi ir dalijosi mėgstamais šeimų sveikuoliškais receptais.

Rugsėjy priešmokyklinėje grupėje vaikai pasinėrė į skonių jūrą – iš savo užaugintų vaisių ir daržovių spaudė bei degustavo sultis. Visi ugdytiniai žino: jei „Sultis geriu – sveikai gyvenu“.

Spalio pabaiga visus darželio bendruomenės narius įsuko į pasiruošimą „Moliūgo gimtadienio“ šventei. Kiemelyje išsirikiavusius oranžinius „šventės kaltininkus“  dainomis, šokiais ir žaidimais linksmino ponas Moliūgas (pedagogė Odeta Kalinauskaitė) ir Dėdė Rudenėlis (muzikos pedagogė Liuda Povilaitytė), su vaikais, pasipuošusiais daržovių karūnėlėmis. Vaikai, tėveliai ir pedagogai vaišinosi mamų iškeptais moliūgų kepiniais ir jaukiai šnekučiavosi prie arbatos puodelio.

Veiklos, grįstos patyriminiu ugdymu, turi atgarsį tiek vaikų, tiek kitų bendruomenės narių širdyse. Juk teigiamos patirtys ir emocijos labai svarbios ugdant besiskleidžiančią asmenybę.

Autorės nuotrauka