Parengė Ramunė TOLVAIŠYTĖ

Atsikratykime toksinų, pasitelkdami citrinas

Mūsų kūnas kasdien kontaktuoja su dideliu kiekiu toksinų – cheminių medžiagų, kurių esama maiste, su užterštu oru, kuriuo kvėpuojame, ir su kitais kasdieniniais dalykais. Suprantama, pakankamai sunku pakeisti supančią aplinką, bet visiškai realu išvesti žalingas medžiagas iš organizmo.

Juo labiau, kad tai visai nesudėtinga, juk citrinos guli praktiškai kiekvienų namų šaldytuve. Jūsų dėmesiui siūlome devynis būdus, kaip išsivaduoti iš toksinų ir šlakų, pasinaudojant pačiu populiariausiu citrusiniu vaisiumi.

Pradėkime dieną nuo vaisių ir daržovių plakinio

Pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas. Valgis, nuo kurio jūs pradedate savo rytmetį, nulemia medžiagų apykaitos spartą dienos bėgyje, vadinasi, duoda toną visai virškinimo sistemai. Pradėdami rytą nuo blenderyje sutrintų vaisių ar daržovių tyrės, pasirūpinate pilnaverte savo organizmo veikla. Jei norite pagreitinti metabolizmo procesą ir pašalinti iš kūno toksinus ir šlakus – į piure įlašinkite truputį citrinos sulčių ar įtarkuokite jos žievelės.

Suteikime skonį patiekalams

 

Beveik visi patiekalai su citrinos sultimis tampa skanesni. Kitą kartą dalį druskos maiste galima pakeisti citrinos skiltele.

Pasigaminkime toniko

Jeigu mūsų kūnui reikalinga greita detoksikacija, pasigaminkime tokio toniko: sumaišykime vienos citrinos sultis, pusę arbatinio šaukštelio medaus, valgomąjį šaukštą obuolių acto, truputį šalto filtruoto vandens, įberkime žiupsnelį pipirų. Šį toniką reikia išgerti rytais, tik pabudus.

Pasidarykime užpilo salotoms

 

Užuot pirkę majonezą ar kitą pagardą salotoms, geriau sumaišykime vienos citrinos sultis, truputį medaus ir alyvų aliejaus. Šį užpilą galima drąsiai naudoti įvairioms salotoms ir kitiems patiekalams pagardinti.

Labai pravers citrininė pasta                                       

 

Jeigu oda kenčia nuo toksinų pertekliaus, pasigaminkime paprastą pastą, susidedančią viso labo iš dviejų ingredientų. Sumaišykime citrinos sultis su kurkumos prieskoniais iki tirštos vienalytės masės ir valgykime po truputį kas rytą prieš valgį.

Gerkime citrininį vandenį 

 

Šiltas citrininio vandens gėrimas puikiai tinka detoksikacijai ir virškinimo gerinimui. Galite pridėti keletą griežinėlių agurko.

Derinkime citriną ir imbierą

 

Citrinos ir imbiero derinys paverčia detoksikacijos procesą maksimaliai efektyviu. Ypač naudinga gerti gėrimus su šiais produktais šaltuoju metų laiku ar gripo epidemijos periodu.

Gerkime arbatą su citrina

 

Jeigu mėgstate žaliąją arba vaistažolių arbatą, įmeskite į ją griežinėlį citrinos, kuri praturtins organizmą vitaminu C ir padės sustiprinti imunitetą.

Vitaminingi kokteiliai

 

Jeigu mėgstate kokteilius, neužmirškite įvarvinti į juos truputį citrinos sulčių. Tai praturtins gėrimą naudingais vitaminais ir mikroelementais.

Kodėl citrinos?

 

Pagreitinti detoksikacijos procesą gali daugelis vaisių ir daržovių, tačiau citrinos laikomos pačiomis efektyviausiomis šioje srityje. Šiuose vaisiuose esama daug vitamino C, ląstelienos ir mineralinių medžiagų, kurios padeda pravesti detoksikaciją ląsteliniu lygiu ir palaikyti organizmo tonusą. Jeigu aukštas toksinų lygis sukelia nuovargį, silpnumą, mieguistumą – valgykime daugiau citrinų. Jos padės ne tik apvalyti organizmą, bet ir tapti sveikesniems. Sustiprinkime savo kūną prieš užklumpant šalčiams!