Modesta BIELSKIENĖ
Žagarės regioninio parko direkcijos vyresnioji specialistė

„Atraskime gerumą“

Žiemos šventė Žagarėje subūrė kilniam tikslui

Varžybų nugalėtojai

2019-02-23 Žagarėje (prie Žvelgaičių ežero) vyko žiemos šventė „Atraskime gerumą“. Susirinkęs būrys poledinės žūklės mėgėjų išbandė Žvelgaičių ežero ledo tvirtumą (o jis buvo tikrai dar tvirtas – siekė net 20 cm!), ragavo Joniškio krašto medžiotojų būrelių pagamintas vaišes, linksmai ir aktyviai leido laiką su Rasa Kazimieraitiene ir klubu „Čia&dabar“ bei Ruslanu & Co „Gyvenk sveikai…“. Šventės tikslas buvo kilnus – rinktos aukos šauniam joniškiečiui 9-mečiui berniukui Gyčiui, siekiant, kad jo liga taptų praeitimi, o dabartis ir ateitis – džiaugsminga rytdiena.

Paskutinį žiemos savaitgalį po kelių metų pertraukos ant Žvelgaičių ežero ledo vėl įvyko poledinės žūklės varžybos. 9 val. būrys žvejų pasklido ant ledo, kur 3 valandas stengėsi sugauti kuo daugiau žuvies. Pasibaigus žūklei skirtam laikui visi grįžo pasverti pagauto laimikio. Varžybų teisėjai Raimondas Gurskis, Alvydas Vaitekaitis ir Vytas Jakobsevičius užfiksavo, jog daugiausia – 1 kg ir 42 g – žuvies sugavo ir 1-ąją vietą poledinės žūklės varžybose užėmė Raimundas Jarulis. 2-oji vieta atiteko Donatui Lekavičiui, sugavusiam 829 g žuvies, 3-oji vieta – žagariečiui Virgilijui Baikščiui, sugavusiam 319 g žuvies.

Už didžiausią sugautą žuvį – 140 g ešerį – apdovanotas žagarietis Audrius Nugaris. Jauniausias (5 metų) žūklės varžybų dalyvis Domas Gudaitis, sugavęs 2 g svėrusią žuvelę, apdovanotas paguodos prizu. Pasibaigus poledinės žūklės rezultatų paskelbimui ir apdovanojimams visi pasklido ragauti Joniškio, Kepalių, Žiemgalos, Beržynės, Žagarės medžiotojų būrelių išvirtų sriubų, troškinių, plovų.

Žagarės regioninio parko direkcijos stalas viliojo desertu – čia buvo galima paskanauti ką tik ant laužo užkaitusios žagarvyšnių uogienės su duona, žagarėlių, bandelių su lašinukais, pyrago su varške, meduolio. Šventėje dalyvavęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių užkardos kolektyvas vaišino arbata.

Žiemos šventė „Atraskime gerumą“ organizuota siekiant kilnaus tikslo – prie kiekvieno stalo besivaišindami šventės dalyviai turėjo galimybę paaukoti 9-mečiui berniukui Gyčiui. Šventės pabaigoje visos surinktos aukos perduotos berniuko tėvams. Mažasis šventės kaltininkas droviai dėkojo visiems už paaukotus pinigus.

Aktyviai pajudėti ir sudalyvauti estafetėje pakvietė Rasa Kazimieraitienė ir Ruslanas Prokopenko. 3 komandos po 10 dalyvių, kurias sudarė tiek vaikai, tiek suaugę, buvo padalintos į dvi dalis. Estafetės rungtys buvo pačios įvairiausios: teko nešti kamuoliuką rankoje ir ant teniso raketės, žaisti „ledo ritulį“, mėtyti ir rinkti žiedus. Laimėjo, žinoma, draugystė ir gera nuotaika. Estafetė užbaigta bendru šokiu rate.

Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių užkardos nariai šventės dalyvius supažindino su kinologo ir pasieniečio darbu, šios profesijos ypatumais, pademonstravo savo turimas specialiąsias priemones.

Žiemos šventė „Atraskime gerumą“ tapo dar vienu puikiu pavyzdžiu, jog žmonės į renginį gali atsinešti savo dubenėlius, šaukštus, puodelius arbatai taip prisidėdami prie Žagarės regioninio parko direkcijos iniciatyvos ir pasakydami NE vienkartiniams indams.

Dėkojame: renginį kartu organizavusiems – Rasai Kazimieraitienei ir klubui „Čia&dabar“, Ruslanui & Co „Gyvenk sveikai…“, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Joniškio skyriui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių užkardos kolektyvui; skanias vaišes gaminusiems – Joniškio, Kepalių, Žiemgalos, Beržynės, Žagarės medžiotojų būreliams, Akvilei Masiulytei ir Alvydui Karinauskui; poledinės žūklės varžybose teisėjavusiems – Raimondui Gurskiui, Alvydui Vaitekaičiui, Vytui Jakobsevičiui; renginį rėmusiai savo gaminiais UAB „Joniškio duona“; ir visiems šventės dalyviams, atsinešusiems savo indus.

Autorės nuotrauka