Ineta STRAVINSKAITĖ-JANAVIČIENĖ

Atliekų tvarkymo sistemos kūrimui – didesnis finansavimas

"Sugautos pelės"...

Visų Lietuvos regionų aplinkosaugos specialistams specialiose konferencijose bus pristatytas numatomas didesnis atliekų tvarkymo sistemos kūrimo finansavimas, taip pat atliekų tvarkymo rinkos dalyvių bendradarbiavimo galimybės bei pristatyti dabartinės sistemos rezultatai.

Ši informacija aplinkos apsaugos specialistams bei kitiems suinteresuotiems asmenims pateikiama 2015 m. kovo 19-27 dienomis keturiuose Lietuvos regionuose vyksiančiose konferencijose „Gaminių ir kitų atliekų tvarkymas, aplinkosauginių projektų įgyvendinimas“. Konferencijos skirtos už aplinkosaugą atsakingiems savivaldybių darbuotojams, regioninių atliekų tvarkymo centrų ir komunalinių atliekų tvarkymo įmonių atstovams. Konferencijos organizuojamos Birštone, Šeduvoje, Palangoje bei Molėtų r. daugiau informacijos: www.mesrusiuojam.lt

Konferencijas kartu su „Biosistema“, „Atliekų tvarkymo centras“, „Ekstara“ bei Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija organizuojančios Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) vadovas Alfredas Skinulis sako, jog konferencijos organizuojamos tam, kad kuo plačiau būtų žinoma apie kasmet vis labiau plečiamą atliekų tvarkymo sistemą, kuri kasmet duoda vis geresnius rezultatus. Šios sistemos kūrimas kasmet reikalauja vis didesnio finansavimo, todėl siekiama, kad visiems Lietuvos regionams iš šios sistemos būtų kuo didesnė nauda.

„Aplinkosaugos srityje nuolat daug pasikeitimų, savivaldybių ar atskirų įmonių specialistams kartais sudėtinga tuo pat metu ir atlikti savo darbą, ir sekti naujienas. Todėl nusprendėme pasidalinti sukaupta informacija su tos srities specialistais visoje Lietuvoje“, – sako GIA direktorius Alfredas Skinulis.

Konferencijose pateikiama informacija, kad atliekų sistemos kūrimo finansavimą ketinama padidinti 15 proc. Tai sudarys prielaidas padidinti atliekų tvarkymo efektyvumą ir įgyvendinti vis didėjančius Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus, taip pat Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų įgyvendinamus nacionalinės teisės aktus.

Konferencijos metu taip pat bus aptarti gamintojams, importuotojams, platintojams, savivaldybėms bei komunalinių atliekų tvarkytojams nustatyti aplinkosauginiai reikalavimai. Konferencijos dalyviams pristatomos didžiausio Lietuvoje aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ naujos iniciatyvos. Taip pat bus supažindinta su efektyviausia, ekonomiškai naudingiausia ir motyvuota gaminių atliekų surinkimo ir tvarkymo sistema, jos veikimo principais, kitų valstybių patirtimi tvarkant šias atliekas, patirties pritaikymas Lietuvoje, pateikta kita svarbi informacija ir duomenys.

GIA yra licencijuota ne pelno siekianti visuomeninė organizacija, savo gretose jungianti alyvų, apmokestinamųjų gaminių bei transporto priemonių gamintojus ir importuotojus. Nuo 2006 metų veikianti organizacija drauge su partneriais kuria atliekų tvarkymo tinklą, kuris apima visą Lietuvą. Vienas didžiausių GIA organizuojamų projektų – „Mes rūšiuojam“, kurio organizatoriai į efektyvios atliekų rinkimo sistemos sukūrimą jau investavo daugiau kaip 0,5 mln. litų.

Autorės nuotr.