Ramunė TOLVAIŠYTĖ

Ateina Ožka raguotoji!

Visi žino, jog kiekvieni metai asocijuojasi su atitinkamu simboliu. 2015-ieji pagal rytiečių kalendorių bus Ožkos metai. Netrukus prasidės audringas įvykių ir įvairiausių nuotykių vystymasis, nes Ožka yra žaismingas gyvūnas, galintis ne tiktai rupšnoti žolę ir duoti pieno, bet ir sugebantis puikiai pramogauti visų džiaugsmui!

 

Ateinančiųjų metų charakteristika

2015-ieji taps vienais iš labiausiai įsimintinų, juk įvykių bus daug daugiau negu galite įsivaizduoti. Todėl drąsiai imkitės naujų projektų, nebijokite beprotiškų žygių. Medinė Ožka įvertins jūsų originalumą ir leis įgyvendinti pačias drąsiausias idėjas. Neužmirškite, kad Ožka myli drąsius ir ambicingus žmones.

Ožkos metais verta atleisti senas skriaudas ir susitaikyti su giminaičiais, draugais. Tikrai nebus nuobodu, juk Ožka tiesiog dievina paradus ir ryškias šventes. Bet neskubėkite atsipalaiduoti, juk bus galimybė atskleisti visas savo potencialias galimybes! Patys darbščiausi ir geriausi žmonės Ožkos metais bus dosniai atlyginti, o pikčiurnos ir tinginiai liks už gyvenimo šventės borto.

Ožkos stichija – medis, spalvos – mėlyna ir žalia.

Medis – derlingumo, gausybės ir klestėjimo simbolis. Mėlyna – vandens, dangaus spalva, sukurianti komforto pojūtį, raminanti, tai – amžinybės, stabilumo ir ištikimybės ženklas.

Žalia – taikos, ramybės, meilės spalva. Rytuose ji simbolizuoja prabangų gyvenimą ir jaunystę.

Koks gimęs po Ožkos ženklu žmogus?

Žmogui, gimusiam Ožkos (pagal kitus šaltinius – Avies) metais, praktiškai nieko neįmanoma atsakyti. Jis tvirtai žino į kokias duris pasibelsti ir ką kalbėti, kad gautų tai, ko nori. Tačiau Ožka nekuria itin sudėtingų ateities planų ir nerezga gudrių intrigų: ji paprasčiausiai moka patikti ir sukelti aplinkiniams troškimą jai padėti.

Visuomenėje Ožka paprastai atrodo žaviai: ji miela, artistiška, protinga, turi polinkį į meną ir neretai pasižymi įvairiapusiškais kūrybiniais talentais. Per polinkius Ožka linkusi ne tiek kalbėti, kiek klausytis, susidomėjusi teiraujasi pašnekovo apie jo darbus ir planus. Neretai ji prašo patarimų pačiose įvairiausiose srityse, sėkmingai juos pritaiko praktikoje ir moka nuoširdžiai atsidėkoti patarėjui. Visa tai tiek skiriasi nuo daugeliui įprasto elgesio, kai kiekvienas kalba tik apie save, jog, savanoriškai teikdama pirmenybę kitiems, Ožka pelno didelį privalumą.

Bet tai anaiptol nereiškia, kad Ožkos charakteris lengvas. Ji kartais vėluoja, visiškai užmiršdama laiką, būna išsiblaškiusi, kaprizinga, priekabi dėl smulkmenų. Savo abejonėmis gali išvesti artimus žmones iš pusiausvyros, tačiau didžiąją laiko dalį vis dėlto demonstruoja optimizmą ir gerą nuotaiką, kurią sugeba pakelti ir aplinkiniams. Tačiau svarbiausia: Ožka niekada neapsimeta, kad jai niekas nereikalingas. Atvirkščiai – jai labai reikalingas žmonių dėmesys, globa, draugystė, meilė. Dėl to ir aplinkiniai yra pasirengę jai padėti.

Skirtingai nuo daugelio kitų, Ožka nemoka slėpti savo problemų kažkur sielos gilumoje, o juo labiau nesugeba spręsti jų savarankiškai. Skirtingose gyvenimiškose situacijose jai tiesiog būtina išsikalbėti ir išsiverkti: jai tai pirmasis žingsnis kelyje į problemos sprendimą. Ir iš tiesų, dalindamasi savo bėdomis (tikromis arba menamomis), abejonėmis ir nerimu, Ožka beveik visada randa ir paguodą, ir dalykinį patarimą, ir realią pagalbą. Beje, ir ji pati turi gerą širdį, panašiose situacijose noriai padeda kitiems.

Ožka nepakankamai praktiška ir tarpais išleidžia daugiau negu uždirba. Jai būna sunku pasisemti komercinės naudos iš savo gabumų, ji dažnai gyvena skolon arba leidžia pinigus beprasmiškiems niekučiams. Puikiai tą suprasdama, ji paprastai noriai leidžiasi kieno nors vadovaujama, ar tai būtų tėvai, ar mylimas žmogus, ar viršininkas darbe. Tiktai kai ją išvaduoja nuo būtinybės pačiai imtis problemų sprendimo ir būti už tuos sprendimus atsakinga, Ožka sugeba visapusiškai mėgautis savo gyvenimu ir puošti  ryškiomis emocijomis kitų žmonių būtį.

Ypatingi Ožkos santykiai su pinigais

Ji ne itin gerai supranta, ką su jais daryti. Net uždirbdama apskritą sumą, sugeba tik šiaip taip išsimaitinti, beje, nei aplinkiniai, nei ji pati negali susigaudyti, kur nuplaukia pinigai. Būtent todėl Ožka tarpais patiki artimiesiems (tėvams ar sutuoktiniui) kontroliuoti savo išlaidas. Ožkai atrodo, jog ji sugeba pasitenkinti mažu, tačiau iš tikrųjų jai sunku įsivaizduoti būties be mielų smulkmenėlių ir išėjimų į žmones. Beje, visa tai jos gyvenime atsiranda tarsi savaime, netgi jei piniginėje švilpauja vėjai.

Ožka nesiekia karjeros viską apskaičiavusi ir tikslingai, tačiau tarp gausių jos giminaičių ar pažįstamų neretai atsiranda globėjas, įtaisantis ją į šiltą vietelę ir netgi padedantis jai kilti karjeros laiptais.

Neverta užmiršti to, kad Ožka, 2015 metų šeimininkė, yra labai kuklus gyvūnas, todėl nemėgsta triukšmingų ir ištaigingų vakarėlių, didelių kompanijų.

Jei jau puotaujate, pasirūpinkime šventiniu stalu, ant kurio būtinai turi būti įvairiausių pieno produktų. Tai gali būti įvairios salotos, pagardintos grietine, kelios sūrių rūšys, koks nors skanus ir neįprastas varškės patiekalas. Pasistenkite papuošti kiekvieną patiekalą nedidelėmis šviežių žalumynų šakelėmis, taip pat pastatyti ant stalo indus iš medžio.

2015-uosius būtinai reikia pradėti su gera nuotaika ir nuoširdžia šypsena, artimų žmonių kompanijoje – visi metai bus lengvi ir be problemų.