Jurgita VANAGĖ

Apsigyveno Girinis…

... prieš Kalėdas Palangos Birutės parke

Kalėdinėje Palangoje...

Kalėdų senio namukas

Gruodžio pradžioje mažiesiems lankytojams duris atvėrė šventinėmis lemputėmis padabintas Kalėdų senio namukas – vaikų mylimiausias Kalėdų personažas apsigyveno prie pagrindinio įėjimo į parką esančiame Sodininko namelyje.

Vaikai, apsilankę Kalėdų Senio namuose, galėjo ne tik pamatyti jo daiktus bei drabužius, bet ir kartais susitikti patį namelio šeimininką ar už lango išvysti po parką bevaikštančius Kalėdų senio ėriukus.

Kalėdų Senio namuko durys buvo atviros kiekvieną savaitgalį iki Kalėdų. Čia visą šventinį laikotarpį veikė kalėdinių darbų paroda „Vienos kojinės istorija“.

Įsikūrė Girinis

Birutės parko darbuotojai lankytojus pradžiugino dar viena šventine dekoracija – prie parko administracijos pastato „apsigyveno“ Girinis, o kad jam nebūtų nuobodu, greta įkurdinta ir mergaitė su rogėmis, einanti į mišką ieškoti šventei tinkamos eglutės.

„Kiekvienais metais parką papuošiame žaismingomis kompozicijomis – norisi, kad prieš šventes čia atsirastų žiemiškų, kalėdinių akcentų. Parko lankytojams tai labai patinka – šeimos ne tik grožisi kompozicijomis, bet ir noriai fotografuojasi prie jų“, – sakė kompozicijų kūrėja, floristė Daiva Galdikienė.

Girinį įkurdinti parke ji nusprendė ne atsitiktinai – šis personažas daugeliui primena vaikystėje pamėgtą animacinį filmuką „Naujametinė pasaka“. Tai pasaka apie Girinį, kuris saugojo mišką nuo triukšmo bei mašinų ūžimo, o taip pat ir apie mažą mergaitę, einančią į mišką eglutės.

Praėjusių švenčių žaismingą kompoziciją D. Galdikienei sukurti padėjo ir parko darbuotojai Remigijus Aleksandras bei Ričardas Kairys.

Vaišės sparnuočiams

Pasirūpinta ir sparnuočiais – specialiai jiems greta kompozicijos augančių eglių šakos padabintos šventiškai papuoštais lašinių griežinėliais.

„Tiesiog pamačiau zylę, ji cypavo. Tuomet nusprendžiau, kad tikriausiai paukštis yra alkanas, ir nutariau, jog reikia ir sparnuočiams surengti vaišes“, – šypsojosi D. Galdikienė.

Autorės archyvo nuotrauka