Ieva PETRAŠKAITĖ
Lietuvos zoologijos sodo reklamos vadybininkė

40 paukščių dieną

Pažinkime sparnuočius Lietuvos zoologijos sode

Konkursui GAMTOS FOTOGRAFIJA - 2017 Pasvarstyk, paukšteli, tyliai tupėdamas... Alekso ČIRBOS nuotrauka

Kovo 10-ąją reikėjo pakelti akis į dangų ir pasižvalgyti. Mat tądien Lietuvos padangėje jau turi būti parskridę net 40 paukščių rūšių. Ta proga Lietuvos zoologijos sodas organizavo „40 paukščių savaitgalį“ (vykusį kovo 10-12 dienomis), kurio metu buvo galima susipažinti su egzotiniais ir mūsų kraštų sparnuočiais, jų mitybos įpročiais. Apie paukščių migraciją, žiedavimą sekmadienio popietę pasakojo ornitologė Ingrida Meškinytė.

Tarp 40 paukščių rūšių, grįžtančių iš šiltųjų kraštų, tikrai galime aptikti ir juodąjį gandrą. Lietuvoje gyvena dviejų rūšių gandrai. Baltąjį gandrą visi esame matę, jis tikrai dažnas paukštis mūsų šalyje. O ar teko kada stebėti juodąjį gandrą gamtoje?

Tai labai paslaptingas paukštis, tik patys laimingiausi juodąjį gandrą gali išvysti natūralioje buveinėje. Jo giminaitis, baltasis gandras, mielai kuriasi ir suka lizdus net žmonių sodybose. Gi juodasis gandras visai nemėgsta žmonių draugijos.

Juodasis gandras yra atsargus ir paslaptingas gūdaus miško paukštis. Lizdavietes renkasi giliai miškuose, kur išvysti užklystantį žmogų galima labai retai. Šis gandras yra pakankamai baikštus paukštis. Išvydęs nepageidaujamą svečią, agresijos nedemonstruoja, o stengiasi kuo skubiau pasišalinti į saugią vietą.

Lietuvoje juodasis gandras yra retas ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas paukštis. Gamtoje šie paukščiai gyvena apie 18 metų, prižiūrimi žmogaus gali išgyventi iki 30 metų.

Lietuvos zoologijos sode gyvena net penki šios rūšies gandrai.